Jak (ne)léčit rakovinu

Jak (ne)léčit rakovinu

Někdy je každá rada drahá kvůli zbývajícímu času, ale jak najít tu správnou? Ať uděláme cokoliv, tak všichni přesto víme, že tělo máme pouze na omezenou dobu a v určité kvalitě. V poslední chvíli si pak uvědomíme, že smysl má jen láska, jak potvrzují milující vzkazy z posmrtného života i poslední slova o lásce od Steva Jobse, zakladatele Apple Computer. Rádi bychom tak nechali promluvit kolegu, který otevřeně promlouvá po mnoha zkušenostech. Děkujeme Ti Zbyňku.

Na co si dát pozor a jak si zachránit život, když už vám o něj jde

Jsem Zbyněk a díky svým stránkám Oranžové stránky .cz mám velmi bohatou (nejenom) mailovou komunikaci na nejrůznější témata, v podstatě o všem, čím se zabývám. Téma, kterému bych se rád věnoval v tomto článku, je léčba rakoviny a motivovalo mě k němu značné množství „zaručených“ návodů, které neustále dostávám. Co je na nich nejnebezpečnější? Fakt, že prakticky vždy obsahují dvě zásadní věci. Jednak tvrzení, že právě tento návod je ten pravý a zaručeně vyzkoušený a že se zatím neprosadil jenom proto, protože se to nehodí zlé farmaceutické lobby. A za druhé, nikdy prý nesmíte podlehnout tlaku lékařů a nechat se ničit jejich jedovatými prostředky. Jaká je ale skutečná realita?

Dostanete mail se „zaručeným“ návodem na léčení rakoviny,

který prý funguje ve sto procentech případů. Hlavně se ale vždy musíte vyhnout chemoterapii a věnovat pouze alternativní léčbě, protože chemoterapie a ozařování vás totiž zabíjí víc, než samotná choroba. Takže následně důvěřivý (nebo zoufalý) pacient odmítá onkologickou terapii (která je mimochodem čím dál šetrnější, přesnější a účinnější), pojídá (například) lněná semínka s tvarohem, přemílá v ústech panenský olej, užívá česnekový koncentrát, propolis, bylinné čaje či směsi a pak se několika měsících strašně diví, že umírá v nesnesitelných bolestech. Jak to, že to proboha nezabralo, když to „přeci psali na internetu a léčily se tím už naše babičky?“. Odpověď přitom není nijak složitá.

Zhoubná nádorová onemocnění tu s námi byla od nepaměti,

v některých oblastech se vyskytovala méně a v některých více. To je prostě fakt a stejně nepopiratelným faktem je také to, že úspěšně léčit onkologické nemoci dokáže efektivně zejména moderní západní medicína. Samozřejmě ve všech společnostech se najde geniální léčitel, který dokáže zázraky, ale těch není mnoho a statistiky jsou neúprosné – úspěšnost léčby rakoviny je přímo úměrná kvalitě zdravotnictví dotyčného státu. Tím ale rozhodně nechci říkat, že byste se měli vyhýbat alternativní léčbě! Ale jednu věc vám řeknu zcela určitě a za ní si pevně stojím: jakmile vám bude zjištěno maligní bujení, jde o život a zejména o čas. O ten především. Jakékoli nesprávné rozhodnutí může mít fatální následky. Zažil jsem klienty, kteří měli mammograf v pořádku a za půl roku jim byly diagnostikovány metastázy skeletu. Následoval vcelku předvídatelný průběh... Ale na druhou stranu jsem viděl i neuvěřitelné zázraky. Jenomže – každý jsme jiný a toto je potřeba mít vždy na paměti. Zejména v okamžiku, kdy si začnete číst jakékoli „zaručeně vyzkoušené návody“. Takže se pojďme podívat na několik důležitých faktů.

  • Rakovina není jen jedna, existuje řada typů nádorů, přičemž každý vyžaduje naprosto odlišný typ terapie. Typicky rakovina plic je velmi nepříjemná a pokud dojde až k tragickému konci, ten je nesmírně ošklivý. O rakovině slinivky snad radši ani nemluvím. A zkuste si léčit například Grawitzův nádor pomoci bylinkových čajů, dlouho tady nepobudete! Akutní leukémie? Zapomeňte na alternativu a utíkejte na hematologii!!! Teprve po zahájení léčby se můžete začít poohlížet po dalších možnostech, ale až potom!
  • Pozdě rozpoznaná, nebo nesprávně léčená rakovina prostaty obvykle končí metastázami pánve a páteře. Podobně dopadá i nevhodně, či pozdě léčený karcinom ženského prsu.
  • Onkologický problém ve stádiu metastáz je již velmi vážná záležitost a následné léčení nesmírně drahé, zdlouhavé a s nejistým výsledkem.
  • Oproti tomu, včasně rozpoznaná rakovina je s vysokou pravděpodobností dobře vyléčitelná, bez větších následků, (ať již díky nemoci, nebo její léčbě).
  • Neexistují dva stejní lidé s naprosto stejným typem nádoru. A už vůbec neexistuje stejná příčina nemoci u dvou stejných lidí. Možná velmi vzácně u jednovaječných dvojčat.
  • Díky tomu neexistuje jeden exaktní a univerzální způsob léčení rakoviny pro více druhů lidí a příčin jejího propuknutí. Jestliže vám někdo tvrdí opak, lže.
  • Z tohoto důvodu považuji za velmi zavádějící tvrzení, že jedna konkrétní alternativní metoda pomůže stoprocentně všem. To je naprostý nesmysl.
  • Léčba rakoviny je vždy velmi nákladná záležitost. Z tohoto důvodu je v primárním zájmu všech příčetných vlád, aby byla co nejúčinnější, protože nemocný člověk odčerpává zdroje a nepodporuje ekonomiku. Proto jsou veškerá tvrzení o zlých farmaceutických koncernech velmi zavádějící a lživá. Ano, o peníze tu samozřejmě jde, ale úspěšná firma ví, že se jí nesmírně drahý výzkum vrátí a proto investuje nové a nové miliardy dolarů (eur, rublů, korun atd.) do dalšího a dalšího výzkumu a zaměstnává na něm ty nejlepší vědce. Na výzkumu a vývoji ale nepracují jenom firmy. Zabývají se jím špičková vědecká pracoviště po celém světě.

Vznik nemoci

Velice zjednodušeně si rozdělme možné příčiny vzniku této nemoci na fyzické a psychosomatické. Za fyzické považujeme například genetiku a špatný životní styl. Tím bývá například nevhodná výživa, stres, špatné prostředí, nezdravá práce, nedostatek spánku, kouření, drogy a alkohol atd. Genetika je horší a řeší se obtížněji, životní styl se dá změnit. Psychosomatické příčiny jsou nejrůznější, typicky dlouhodobé deprese, sebenenávist (obvykle z výchovy), permanentní stres, myšlenky na sebevraždu, pocity viny, nebo křivdy, nenávist k lidem, k životu či k přírodě, pocit nenaplnění, neodpuštění sobě či druhým, strach a obavy z čehokoli, zlý blízký člověk a podobně. Toto vše dokáže být vyloženě fyzicky destruktivní.

Alternativní léčba

A nyní pozor – sice existuje, ale není dostupná masově pro každého. Přemýšlíte proč? Zřejmě jste nečetli tento článek dostatečně pozorně, udělejte to prosím znovu:-) Masově a velmi úspěšně léčili dva čeští, geniální léčitelé – pan Mikolášek a páter Ferda ze Sušice. Měli ale jednu společnou vlastnost: byli jasnovidní a to tak, že přiváděli k šílenství nejdřív nacistické a později komunistické aparátčíky. Oba byli bylinkáři, ale tajemství jejich úspěchu spočívalo v tom, že oni si na léčitele nehráli, oni jimi skutečně byli. Výsledky měli dokonce vědecky ověřené (pátera Ferdu komunisté zkoumali v Psychoenergetické laboratoři, primárně založené za účelem léčení vůdčích soudruhů z ÚV KSČ). Tito dva pánové vždy namíchali naprosto přesnou bylinnou léčbu, která zabírala i na ty nejtěžší choroby, včetně rakoviny, ale to umí opravdu málokdo. Ani Dědek kořenář a Grešík ne.:-)

Například. Jak vypadá typicky zavádějící článek, který v nemocných vzbudí dojem, že jim vlastně nic není a že si jenom zbytečně ničí zdraví prostřednictvím léků? Například zde je ukázka, jakým způsobem se živí esoterické stránky: (našel jsem je Googlem zcela náhodně) www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-tyka/co-delat-po-diagnoze-rakoviny/

Uveřejní snůšku obecných blábolů o ničem, které se ale tváří poměrně důvěryhodně. A dole pod článkem samozřejmě naleznete spoustu odkazů na „zázračné bioprodukty“, které vás přeci stoprocentně vyléčí, hlavně si je kupte přes jejich stránky, nejspíš z toho mají nejspíš provize (jinak by to tam nedávali). Spousta doporučení z tohoto článku se vám rázem stane osudnými, pokud se vyhnete standardní léčbě (například s výše zmíněným Grawitzem, nebo akutní leukemií). Naznačme si v kostce možnosti alternativní léčby. Jsou tu skvělí biotronici, léčitelé, čínská medicína, psychosomatická léčba, hermetická medicína, homeopatie atd. Výborně funguje třeba i Reiki, nebo Shamballa, ale zase – výsledky jsou vždy velmi individuální. Někomu pomůže to, druhému ono. Jeden pacient se vyléčí pouze alopatickým způsobem a jakákoli alternativa je u něj spíše na škodu. Druhý pak chvíli před smrtí objeví kouzlo léčitele a ten ho zachrání. Bohužel první varianta je statisticky mnohem pravděpodobnější.

O opravdu zázračných léčitelích se vždycky zprávy rychle rozšíří

Typickým takovým člověkem byl například nedávno zesnulý Jindřich Paseka, úžasný, soucitný pán s vynikajícími výsledky. Prostě s darem od Boha. Když jsem psal tento článek, začala mi chodit spousta informací, jedna z nich byla i o výborném léčiteli, panu Bradáčovi. Prý rakovinu vyléčit umí. Jestli je to pravda, napište do diskuse, nebo do komentářů vlastní zkušenost, ostatní jí určitě uvítají! Mezi lidi s opravdu hodně zajímavými schopnostmi vidění (a to i na dálku) patří můj přítel Sidris.

Pokud máte obtížně diagnostikovatelné problémy, vyzkoušejte si jeho celou rodinu Láskyplný svět! Ostatní jsou pouze esoterici, kterým to někdy vyjde a častěji ne. Kdyby jim to naopak častěji vycházelo, stáli byste u nich fronty:-) Znáte někoho takového? Neznáte? Tak vidíte:-) Tito esoterici se dají rozdělit na dvě skupiny. První jsou tvrdí byznysmeni, bezskrupulózně vydělávající na neštěstí druhých. Druzí se opravdu snaží pomoci.

Výsledky obou skupin jsou neměřitelné, protože žádné oficiální statistiky neexistují. Jestliže však přijdete ke komukoli, kdo vás začne přesvědčovat, že v žádném případě nesmíte zahájit klasickou, alopatickou léčbu, v zájmu vlastního přežití od něho rychle odejděte! Bez legrace. Soudný a zodpovědný léčitel takovou věc nikdy nevysloví. Zažil jsem naopak třeba u teplického p. Peška, že doporučil co nejrychlejší lékařský zákrok. Pokud věděl, že by pacientovi mohla pomoci pouze alternativa, pak mu to opatrně řekl, ale vždycky se jistil s tím, že to samozřejmě nelze v žádném případě zaručit. V jednom jediném případě striktně nedoporučil operaci benigního nádoru na mozku – a dopadlo to dobře, na rozdíl od zákroku, kde bylo potenciální riziko obrovské.

24 let léčení lidí

Léčením lidí (a občas domácích mazlíčků) se zabývám dvacet čtyři let. Během své praxe jsem zažil, že se klient vyléčil i v případě těžké diagnózy a jindy naopak, relativně dobře léčitelná forma nemoci se rozjela do metastáz i v případě souběžného ozařování a chemoterapie a bylo zle. Zodpovědně ale mohu prohlásit, že jsem několika lidem život zachránil už jenom jejich včasným odesláním k lékaři. A pro změnu – člověk po ozářkách a chemoterapii mě vyhledal s tím, že se mu zdravotní stav stále zhoršuje a jeho stav se změnil k lepšímu až poté, kdy jsme začali řešit skutečnou příčinu. Ale to se vždy snažím velmi pečlivě testovat různými prostředky. Z jednoho jediného důvodu – v případě této diagnózy jde vždycky o život a já si nechci zatěžovat karmu a svědomí tím, že někoho navedu na nesprávnou cestu, ze které už nebude návratu.

Doporučení na závěr

Nikdy nepodléhejte laciným tvrzením, že váš problém vlastně žádným problémem není a že se musíte léčit pouze u tohoto jediného léčitele jedině jeho metodou. Kdyby tu někdo tak zázračný skutečně existoval, věděli byste to. Jenomže neexistuje. Posledního takového člověka přibili Římané na kříž před dvěma tisíci lety a od té doby nová hvězda nad Betlémem ještě nevyšla:-) Používejte vždy zdravý rozum a pokud to jde, tak i intuici. I když chápu, že stres z obávané diagnózy je vždy veliký. Ale nikdy se nespoléhejte jenom na jednu věc, využijte všech možností, které se vám nabízí. Vyplatí se to. Jestliže vám tělo napadne maligní bujení, vykašlete se na růžové řečičky alternativců o nutnosti harmonie s přírodou a magickými cykly vesmíru a v první řadě si zachraňte život. Na všechno ostatní máte pak vždycky dost času! Dokončení článku na OranzoveStranky.cz

Pozorování mysli (audio meditace 19 minut)

Pozorování mysli (audio meditace 19 minut)