Škola v Nepálu přečkala zemětřesení

Kamila Tamang staví školu v Nepálu. Uběhly dva roky od jejího počátku a kde je nyní? Již se v ní učí angličtina a právě probíhá zútulnění! :-) Předáváme nadšené novinky z cest po Himalájích:

Milí přátelé!

Po delší době se Vám opět ozýváme s novinkami ohledně stavby školy v nepálské vesnici Dahoo, na které máte svůj podíl. Proč ta odmlka? Během jara a léta byla naše nepálská rodina a tak i bratři Rám a Laxman plně zaměstnaní péčí o našeho tatínka, který vážně onemocněl a následně odešel z tohoto světa.

Během zimy nám stála v cestě krize ohledně zásobování vesnice vodou. Prameny v Dahoo i v několika dalších okolních vesnicích začaly pravděpodobně následkem pohybů půdy během a po zemětřesení vysychat. Bylo tedy třeba se prioritně pustit do řešení této situace, neboť se na nás vesničané obrátili s prosbou o pomoc. Vodu, které ubývá, nyní na třech místech v Dahoo sbíráme do velkých barelů opatřených kohoutkem, aby bylo vody dost pro všechny.

A nyní k samotné školičce. Během posledních pár dní jsme se mohli radovat z právě dokončené pevné podlahy s hlubokým cementovým základem. Ve spojení s ocelovou konstrukcí, která školu pevně podpírá, by tak budova měla být bezpečná a odolná proti zemětřesení. To jsme si ostatně mohli ozkoušet včera, kdy během dopoledne došlo k dvěma otřesům o síle 4,6 a 4,7 Richetorvy stupnice s epicentrem přímo v oblasti Ramečhapu, kde se škola nachází. Ani to s ní nehnulo a po prasklinách naznačujících narušenou statiku ani stopy!

Na fotografiích si můžete prohlédnout, jak jsme vyměřili potřebné údaje pro zahájení stavby vnitřních zdí, opravenou zídku za školou posledně poničenou sesuvem půdy, vnášení prvních včeliček do školních úlů a naše diskuze a porady v rámci projektového týmu i se spřízněným bratrancem, který nám poskytuje cenné odborné rady ohledně stavebnictví a plánování.

Vedle školy máme již přepravený materiál - cement a písek - potřebný k ohození vnějších i vnitřních zdí, v příštích dnech dorazí i objednané cihly a můžeme s vervou pokračovat v práci.

Během tří měsíců v Nepálu začne nový kalendářní i školní rok a my se těšíme na naše žáčky!

S vděčností za Vaši podporu a velkou porcí radosti ze zatím dosažených výsledků Vás od srdce zdravíme z jarního Nepálu a přejeme i Vám krásný čas, kdy se jaro začíná probouzet.

Namasté!

Projektový tým - bratři Rám a Laxman se sestrou Kamilou, naše nepálská rodina z Dahoo a těšící se školáčci

Webové stránky školy, aneb jak pokračujeme, co vyvádíme a kdo jsme zač s tou naší školičkou a s pomocí vesničce Dahoo :)
http://peaceangelsnepal.webs.com/

 

Webinář o astrálním cestování

13. března OD 17 HODIN Ať vás o astrálním cestování zajímá cokoli - my vám vše zodpovíme jako Astrální cestovatelé. Veškeré obavy tak odpadnou a vy budete moci začít objevovat krásy nehmotného světa.

Vstupenka