Vědomí hmoty (3)

Pokračování série článků zabývající se technologií Univerza. Dnes třetí díl z šesti plánovaných. Tučným písmem je zkopírován úryvek z původního článku, který vás zaujal natolik, že pokračujeme dovysvětlením jednotlivých částí. Reakce Jaroslava (přítele a korektora Láskyplného světa)  jsou odsazeny a standardním písmem dodáváme nový úhel pohledu.

Ono Vědomí, které napadlo vytvořit tento hmotný svět, odvedlo opravdu zajímavou práci. Bylo to něco nového a natolik fascinujícího, že to zaujalo i další Vědomí. Čím větší množství Vědomí chtělo hrát tuto hru (tedy být v  universu omezeném vlastnostmi a nastaveními), tím více se hmotný svět realizoval. A stejně to platí i naopak – až nás to zde přestane bavit a poslední vědomí odejde mimo hmotu, svět přestane existovat.

"Jestliže je náš hmotný svět udržován jen našim vědomím a závisí na tom, zda nás nepřestane bavit,  není jeho existence potom přinejmenším v principu, ale i fakticky nestabilní? Zatím nás zde život baví, ale později třeba nikoliv. Připouštíte přece – tak to vyplývá z textu – že by se to mohlo stát. Proč?"

Pojďme do extrému a postavte si před sebe bílý hrníček. Obyčejný bílý hrníček. A teď sami sebe přesvědčte, že je žlutý. Pevně věříte tomu, že tento hrníček je žlutý... a ono se nic nestane :). Jste jen jedno z mnoha vědomí, které přišlo do styku s tímto hrníčkem a všechna ostatní vědomí vědí, že hrníček je bílý. Ať je to výrobce, sekretářka, účetní, přepravní firma, zákazníci v obchodech - všichni vědí, že "pracují" s bílým hrnečkem. Pakliže se ale většina těchto vědomí dohodne, že hrneček není bílý, ale žlutý - jen ta dohoda, přesvědčení a víra bude stačit k tomu, že hrníček změní svou barvu. A tak je to i s touto planetou. Život každého vědomí je stabilní už na základě veškerých pevných zákonů omezenosti.

Odejít do neomezenosti znamená vzdát se podstaty Vědomí Hmoty. Rozhodnout se pro tento akt může být pro nás složitější, než si vybrat utrpení, nebo jen nečinně sedět. Sféry neomezenosti lze poznat až ve chvílích absolutního klidu vědomí. Opět se dostáváme k tomu, že takto daleko lze dospět až po mnohých zkušenostech, nebo na základě opravdu rozvinuté vnitřní moudrosti, která vede k poznání nesmyslnosti veškerých možností, nabízejících se místo absolutního naplnění. Zde je dobře srozumitelné, že v neomezené sféře jsme absolutně naplněni, zatímco v omezené sféře jsme naplněni méně a to všechnotou.

Předchozí články:

Satan, Lucifer, Svět Vědomí hmoty - 1 - Vědomí hmoty - 2 -

 

Astrální očista domácnosti

Zjistit více

Nové a moderní audio meditace

Přejít na web

Tvá cesta k úspěšnému
- materiálnímu životu
- harmonickým vztahům
- hlubokým duchovním prožitkům

Vstup do Astrální akademie

První kroky k astrálnímu cestování

2,5 hodinové video, které ti umožní ještě dnes začít s astrálním cestováním.

ZDARMA