Láskyplný svět v časopise Rytmus života

Láskyplný svět v časopise Rytmus života

Děkujeme redaktorce časopisu Rytmus života za úžasnou spolupráci, která, jak věříme, bude i nadále přetrvávat. Paní redaktorka měla velmi krásné a originální otázky, na něž byla radost odpovídat, a ještě z rozhovoru vyšel úžasný článek. Věříme, že pomůže mnoha lidem.

Článek byl k dostání celý týden (18.9. - 24.9.2017), užijte si jej nyní i rovnou u nás: 

 

Jak poznat, že je v mé blízkosti duch?

Toto je malinko složitější otázka, která nejde paušalizovat. Představme si, že jsou v místnosti tři lidé a duch. První člověk může ducha vidět, slyšet i vnímat jeho emoce. Druhý člověk může mít jen pocit, že tam někdo další je a poslední člověk nemusí vnímat vůbec nic. Také záleží na tom, jak je duch silný. Jsou duchové, jejichž dotek ucítí i člověk se zcela nerozvinutými jemnohmotnými smysly. Tedy záleží na kombinaci mnoha okolností. Ale nejčastěji můžeme při přítomnosti bytostného cítit, že někdo vedle nás stojí či něco není zcela v pořádku.  

Jak takový duch vlastně vypadá?

Nejdříve je potřeba si uvědomit, kdo to duch vlastně je. Správně bychom je měli nazývat duší, či raději bytostným. Když přijmete, že vaše fyzické tělo je pouze jakýsi nástroj, ale vy jste to charisma, tak po smrti jen a pouze opustíte fyzické tělo, ale jinak zůstáváte naprosto stejní. I ten pocit z okolního světa je naprosto totožný, jediný rozdíl je, že se nemůžete ničeho dotknout. Tedy duch /duše si ze začátku ponechává tvar lidského těla. Ale čím déle je v posmrtných sférách, tím více pouští vše z hmotného světa. Přestává mu záležet na rodině, majetku, práci. Všechno v sobě uzavře a tím postupně opouští i svůj tvar a poté odchází do výše, kde již nic nepotřebuje.

Je pravděpodobné, že i z nás bude jednou duch?

Každý z nás bude aspoň na chvíli duchem. Záleží jen na nás samotných, jak dlouho v posmrtných sférách zůstaneme. Někdo zůstává pár sekund, jiní i několik století. Ve chvíli, kdy se smíříme s tím, že již na hmotném světe nic nezmůžeme a jsme zde pouze jako pozorovatelé, kteří nemůžou nic ovlivnit, pak přestaneme dávat hmotě důležitost. Opouštíme posmrtné sféry a jdeme do vyšších sfér, kde již nic nepotřebujeme a jsme pouze šťastní. Když se v této sféře objeví jakýkoli chtíč, ať třeba po zmrzlině, jsme vráceni zpět na Zem a znovu se narodíme, abychom si naše chtíče mohli splnit.

Představa je, že duchové jsou zlí, je to tak?

Rozhodně ne v takovém pojetí, jak je běžně vnímáme. Horory a filmy obecně dokážou pěkně přetočit skutečnou realitu. Ti zlí duchové jsou pouze lidé, kteří umřeli většinou nešťastnou smrtí. Vezmeme si třeba příklad úspěšného čtyřicetiletého muže. Má rodinu, děti už jsou odrostlé, v práci se daří a konečně přišel čas na to, užívat si s milovanou ženou více života. A v této chvíli ho třeba srazí auto. Takovýto bytostný zůstává velmi dlouho v posmrtných sférách a nadává, že chce zpět do těla. Je naštvaný, trpí. Stejně jako člověk s hmotným tělem, může být agresivní a zlí, tak mohou být i duchové. Ale je to jen z toho důvodu, že trpí.

Lze se před zlými duchy chránit? Jak?

Pakliže ve své blízkosti máte takovouto naštvanou duši, tak k ní přistupujte stejně jako k jakémukoli jinému člověku. Tato bytost vás vnímá naprosto stejně, jako když měla hmotné tělo. A když k vám domů přijde nějaký nevítaný host, tak ho taky vyprovodíte – ať s úsměvem na tváři či drsně. Stejně tak se chovejte i k bytostným. S pevným přesvědčením a klidem jen řekněte, že tohle je váš byt, váš prostor a on zde není vítaný. Jediné, co se tady liší, tak bytostní vnímají i vaše vnitřní rozpoložení, takže nestačí jen nasadit určitou masku a hrát drsné, a přitom být uvnitř zcela rozklepaní. Takhle to bohužel nefunguje. Musíte to mít procítěné a být o tom zcela přesvědčení, být si jisti sami sebou. A když nyní víme, že duch není nikdo jiný, než obyčejný člověk, byť bez hmotného těla, tak se ho již nemá cenu bát.

Pokud mám pocit, že se mi v domácnosti objevuje duch, jak postupovat?

Když duch nereaguje na vaše výzvy k odchodu a chcete ho z domácnosti vykázat, je nejjistější se obrátit na lidi, kteří se věnují tzv. vymýtání či odvádění duší. Jsou to lidé, kteří mají rozvinuté jemnohmotné cítění a jsou v podstatě vynikající psychologové. Jdou za mrtvým a rozmlouvají s ním. Zjišťují, co se děje, proč nechce opustit posmrtné sféry. Ve většině případů stačí takováto až terapie pro zemřelého a on sám dobrovolně odchází do vyšších sfér. Občas je to ale složitější a tam jsou již potřeba i další dovednosti a znalosti, než jen psychologická rozmluva.

Jak s duchem komunikovat?

Existuje mnoho způsobů – od kyvadla, přes karty, automatické písmo. Ale nejvíce efektivní je přes astrální cestování, nebo alespoň uklidnění mysli, či meditaci. Sice to vyžaduje určitou praxi, ale naučíte se velmi užitečnou věc, která vám otevře mnohé dveře – nejen komunikaci se zemřelými. Základy jsou velmi jednoduché a již po jednom měsíci na sobě budete cítit obrovské pokroky.

Lze ducha i vyvolat? Zeptat se na nějaké otázky…?

Ano lze, ale rozhodně to nedoporučujeme. Pokud nemáte zkušenosti, tak nikdy nevíte, jaký duch přijde. Může vám skrze kyvadlo či tabulku tvrdit, že je zemřelý dědeček, ale může to být úplně jiná duše. Stejně jako lidé s fyzickým tělem mohou lhát, tak bytostní na tom jsou úplně stejně. Můžete si to představit tak, že si píšete s někým na druhém konci planety a jen se můžete spolehnout na to, že vám píše pravdu. Právě proto je důležité se naučit meditovat a setkávat se s těmito bytostnými v jejich sférách, kde můžete vidět jejich tvar a reakce. Připodobnit to můžeme ze začátku k videohovoru a později s větší praxí již k osobnímu setkání.

Je třeba se duchů bát? Případně, proč se jich lidé bojí? Mají důvod?

Lidé se bojí duchů, protože vidíme ve všech filmech, že duchové jsou zlí. A pakliže nemáme s něčím osobní zkušenost a většina lidí tvrdí, že je něco špatné, tak tomu velice snadno uvěříme. Myslím, že po dnešním rozhovoru již budou čtenáři vědět, že není jediný důvod se bát. Komunikujte s nimi jako s fyzickou osobou, pakliže neuposlechnou zavolejte „policii“ v podobě lidí, kteří se zabývají odvodem duší. Rozhodně se nemáme čeho bát, protože máme jednu úžasnou věc, kterou duchové nemají… Tou je hmotné tělo. Tedy duch nám nemůže udělat nic, s čím nebudeme souhlasit. Jak astrálně cestovat naleznete na Laskyplnysvet.cz  

A.. už jste slyšeli rozhovor s Láskyplným světem v rádiu Čas?

Můžete si také přečíst rozhovor na téma astrálního cestování, vydáno v jednom z jiných čísel Rytmu života.

Pozorování mysli (audio meditace 19 minut)

Pozorování mysli (audio meditace 19 minut)