Sidris rodina: Jak se chovat k negativním lidem?

Sidris rodina: Jak se chovat k negativním lidem?

Chtěla bych požádat o váš názor na situaci, která mě přivedla k výběru právě těchto vlastností, a radu, jak se v těchto situacích správně zachovat. V práci máme kolegyni, která je velmi negativní, lidi křivě obviňuje z různých chyb, přede všemi je shazuje a má pocit, že jí všichni dělají naschvály. Je patrné, že je vlastně nespokojená sama se sebou a má nějaké své trápení, ale to nikdy nepřizná. Vím, že druhé nezměním, takže musím změnit svůj přístup a zušlechtit své charisma, ale stále je pro mě náročné nekritizovat a nepomlouvat ji. Více si to uvědomuji a přemýšlím nad tím, ale ubližuje lidem, které mám ráda a já se je snažím podpořit a povzbudit a bohužel to mnohdy opět skončí u společného kritizování a pomlouvání. U jiných lidí se mi celkem daří být tolerantnější nebo zastavit pomlouvání a zaměřit  se na sebe (nahlédnout do vnitřního zrcadla, co mi tato situace ukazuje) a celý ten proces mi začíná být příjemný a v tu chvíli mám ze sebe i radost. U uvedené kolegyně je to ovšem náročnější. Prosím o váš názor a případně radu, jak to lépe zvládat. Hanka

Zdravím Hanko, krásná otázka na zamyšlení takto v novém roce. Děkuji za ni. Správně jste odhalila, že vaše kolegyně musí mít nějaké životní trápení a je nespokojená. Pakliže je člověk nespokojen, snaží se zpočátku své vnitřní štěstí doplnit prostřednictvím ostatních lidí či vnějšími podměty - voláme kamarádům, jdeme na kávu s maminkou, pouštíme si oblíbenou hudbu, jdeme si zaběhat.

Děláme cokoli, abychom se opět celí naplnili pocitem štěstí a tak mohli zářit do prostoru a rozdávat radost dál. Jestliže se nám tento první krok nepodaří a kamarádka nemá čas, jsme nemocní a třeští nám hlava, nemůžeme běhat, povinností je stále více a více, pak naše nádrž vnitřního štěstí stále klesá a klesá. 

Je-li tento stav dlouhodobý, člověk se dostává do bludného kruhu a již nevidí cestu ven. Nevidí, že může být opět šťastný a spokojený. Takovíto lidé už kolem sebe šíří negativní energii a ubližují ostatním, jelikož na podvědomé úrovni chtějí hatit štěstí i jiným lidem.

Ne kvůli tomu, že by sami byli zlí, ale protože jsou nešťastní.

Mají špatné myšlenky a jak již víme, cokoli, na co myslíme, se stává realitou. Tedy když oni mají zlou realitu, tvoří ji podvědomě kolem sebe a utvářejí si takový život, na který myslí. Ostatní vědomí jim tuto realitu podporují právě pomlouváním a přáním špatných věcí.  

Vy jakožto Vládce Síly máte v podstatě dvě možnosti.

1) Ovládnout Sílu

Nechat kolegyni žít její život a změnit svůj přístup k jejímu chování - přesně tak, jak píšete. Pomlouvání a klevetění rozhodně není dobrá vlastnost a je vhodné ji transformovat a tuto kolegyni můžete brát jako svého mistra, který vám dává vynikající příležitost tuto negativní vlastnost ovládnout. Toto je vysoká cesta, kterou kráčí mnoho mnichů, poustevníků apod. Jdou svým životem, zdokonalují sami sebe a dokud je někdo sám od sebe neosloví s prosbou o radu, vnějším světem se nezabývají.  

2) Tvořit Štěstí

Zkusit kolegyni pomoci doplnit její vnitřní štěstí. Ona již evidentně zapomněla, jak na to. Již ovládáte vědomé setkávání s ostatními lidmi, kdy jim prostřednictvím pohledu předáváte mnoho pozitivní energie. To by mohl být příjemný krok, jak byste mohla začít. Budete-li v přítomnosti kolegyně, vždy se k ní chovejte mile a vědomě. Zkuste jí během těchto chvil předat co nejvíce štěstí a dlouhodobě sledujte, jak se její chování bude měnit.   Váš život je takový, jaký ho chcete mít, jaký tvoříte. A je jen na vás, zda tuto kolegyni do své reality přijmete, či nikoli. Na tento svět jste se narodila sama a zemřete sama a to, co budete prožívat mezi těmito dvěma stěžejními body, je jen vaše volba. Mějte svůj krásný život. Tereza z Láskyplného světa   ... o pár dnů později Hanka píše

"Ráda bych se s Vámi podělila o mou radost ze změny přístupu k mé kolegyni. Přišlo mi to až neuvěřitelné, jak vaše rada předávat lásku a štěstí funguje. Po týdnech, kdy mě kolegyně ani nepozdravila a nepodívala se mi do očí, jsem jí viděla se zase smát. Jsou to jen krátké chvíle, kdy se mi podaří jí oslovit a předat pozitivní energii, ale i to je pro mě velký úspěch a důkaz, jak moc to funguje. Opravdu moc děkuji za vaši radu a podporu. Je to slovy dost těžko popsatelné, ale cítím jak se energie kolem mě projasňuje a odlehčuje. Necítím už takové dusno a tíhu."

 

Pozorování mysli (audio meditace 19 minut)

Pozorování mysli (audio meditace 19 minut)