Co mi přinesl druhý stupeň Astrální akademie

Co mi přinesl druhý stupeň Astrální akademie

V Astrální akademii se každý z nás potkává každodenně s trpaslíkem. Jak ho nejlépe přemluvit, aby s námi táhl za jeden provaz? Dnes tu pro vás máme dva typy a motivační příběh od jednoho z Vládců Síly (studenta Astrální akademie).

  • Zcela detailně se ohlédněte za svými dosavadními úspěchy, které jste na své cestě získali. Neexistuje malý pokrok nebo malý úspěch. Jakýkoli posun kupředu je velký skok! Museli jste pro to vyvinout úsilí, které se zhodnotilo. Buďte hrdí na to, co jste dokázali a neponižujte své pokroky výroky o nedůležitosti či malosti. Ne… vše má smysl a vy jste to již svou vůlí dokázali.
  • Motivujte se…. ať to bude čtením úspěchů ostatních, jejich nadšením, sdílením, či vašimi vlastními sny a touhami. Ve chvíli, kdy se vám do něčeho nechce a trpaslík začíná vyhrávat, vzpomeňte si na to, proč chcete danou věc podstupovat. Proč jste s ní začali? Čeho s ní chcete dosáhnout? Můžete si napsat nejrůznější motivační citáty, které si různě po domě vystavte, ať je máte na očích. Představte si, jak se budete cítit, až dosáhnete svého cíle… . A co je první krok k tomuto cíli? Ano – vstát a jít udělat právě tu činnost, do které se vám teď nechce. 😊

A teď již motivační příběh, kterým se nechte inspirovat. Tento Vládce Síly si detailně uvědomuje, čeho již dosáhl, a rozhodně žádný svůj krok nebanalizuje a neponižuje. Je hrdý a vděčný za vše, co dokázal.

Co mi přinesl druhý stupeň?

Bylo toho mnoho:

Niterné poznání sebe sama

Jedním z prvních úkolů či zadání bylo poslechnout si vedenou meditaci od Sidrise, která mě zavedla na velice zajímavé místa – ostrov, jeskyni, krystal. Nejen že jsem ta místa ve své vizualizaci opravdu navštívil, ale rád jsem se tam i později během jiných meditací vracel, krásně mi bylo nejen na ostrově - louce, ale velice zajímavé a silné prožitky jsem zažíval uvnitř krystalu.

Tip: níže je možnost tuto audio meditaci zakoupit

Při hledání svého charismatického jména uvnitř jeskyně jsem pak pocítil velice zvláštní prožitky, a to díky Vaším radám a doporučením, kdy jsem se ocitnul na velice zvláštním místě a setkal se se svým duchovním průvodcem. No opravdu jsem si to užíval a ani jsem nechápal, kam jsem se to dostal a co jsem tam dokázal vidět.

Po vašem vysvětlení kde jsem to byl, mě opravdu velice příjemně zamrazilo, velice zvláštní a úžasná zkušenost, děkuji. Díky vysvětlení analogií těchto prostorů (louka, jeskyně a krystal) jsem pak mohl lépe pochopit sám sebe, tedy se opět lépe poznat a lépe pochopit realitu kolem sebe, naši schopnost ji tvořit, ovládat, měnit. Praxe však bude vyžadovat ještě mnoho úsilí a pochopení, hlavně prací s vlastní myslí, s myšlenkami, a to zůstává opět to nejdůležitější – ovládnout svou mysl. A tyto lekce 2. stupně mi v tom opět hodně pomohly.

Zbavení se závislosti

Nebylo to však pouze o mentální práci na sobě – se svými myšlenkami a vizualizací, ale došlo i na praktické každodenní věci, dokázat poznat své „závislosti“ a strukturu naší stravy, pokusit se zjistit, jak naše každodenní konání anebo nekonání opravdově zasahují do našeho života tím, že postupně si člověk odzkouší jednu závislost po druhé vypustit a pouze sledovat, jak to na něho působí.

Ano, je pravdou, že jsem si vyzkoušel pouze jednu, ale přestože patřila (dle mého uvážení) mezi mé nejtěžší současné závislosti (pití kávy), tak to dopadlo velice dobře, skoro jsem si toho nevšiml, že ji nemám. A dnes, přestože v pití kávy pokračuji, tak zjišťuji, že stále častěji na ni ani nemám chuť, omezil jsem její pití a už jsem si koupil zelený čaj s tím, že pokud budu mít chuť na něco horkého, tak zvolím raději čaj.

A tato zkušenost je pro mě opravdu zase velice zásadní, NEBUDU SE MUSET (do budoucna) TRÁPIT TÍM, ŽE SICE NEPIJU KÁVU, ALE STÁLE NA NI MÁM CHUŤ, PROTOŽE ONA SAMA MI VLASTNĚ PŘESTÁVÁ CHUTNAT, A TÍM SE JEJÍ ZÁVISLOSTI ZBAVÍM JEDNODUŠE. Stejně to v současné době zažívám i s masem, které postupně zcela odstraňuji ze svého jídelníčku a vůbec mi to nevadí, naopak.

Nejrůznější meditace

Díky této Astrální akademii jsem si vyzkoušel různé druhy a různá zaměření meditace, a opravdu si užil zvláštnosti při uvědomování si trochu odlišného vnímání našich smyslů, ať už meditace zraku, sluchu anebo hmatu, schopností vnímat pokožku svého těla, ale jít ještě dále, někam do prostoru za tělo, které člověk dokáže taktéž cítit a vnímat.

Při jednotlivých meditacích je člověk schopen se dostat zajímavě hluboko do sebe, úžasné, a to různými jinak zaměřenými způsoby, ať už zaměřením pozornosti na myšlenky, anebo konkrétně na jednotlivosti – zrak, sluch, hmat, anebo vizualizací v krystalu či jeskyni.

Žití v přítomnosti

Velice zajímavá a přínosná byla cvičení zaměřená na uvědomování si bdělosti během běžného dne, s čímž jsou spojeny problémy – zůstávat bdělým, zůstávat tady a teď, žít skutečně v neustálé PŘÍTOMNOSTI, nesklouzávat do robotického zautomatizovaného života. Zde bylo několik druhů cvičení, jdou skvěle začlenit do každodenních činností a člověk zůstává opravdu více bdělým a uvědomuje si sebe a všechno okolo více, ať už se jednalo o procvičování k vyrovnání mozkových hemisfér, anebo nacvičování bdělosti k lucidnímu snění.

Vše je vedeno skvěle k tomu, abychom zůstávali opravdu bdělí postupně během celého dne. A navíc je tím člověk schopen zharmonizovat mozkové hemisféry, což mu přinese další pokrok na cestě.

Překonání překážek

Přestože mi některá cvičení nešla tak dobře, dokázal jsem v těchto lekcích nakonec opravdu velice zvláštní věci. Za veliký úspěch a prožití vlastní ZKUŠENOSTI považuji schopnost změnit zaměření jedné z našich mozkových hemisfér, a to při cvičení s tanečnicí, které se mi dlouho nedařilo, přestože jsem poctivě koukal každý den. Až jsem se „nazlobil“ a vyzkoušel skutečně si s tím trochu více pohrát, a FAKT, při koukání na tanečnici a pozpěvování si, se to stalo, skočilo to, a tanečnice se otáčela na druhou stranu, koukal jsem na to s úžasem, byl jsem při tom opravdu velice VĚDOMÝ, protože jsem se s tím trápil opravdu dlouho.

Dalším úspěchem bylo nalezení mého charismatického jména, také jsem dlouho nedokázal nic zachytit anebo z toho cokoliv vytvořit, ale s úžasným vedením Terezky jsem nejenže své jméno nakonec našel, ale dostal jsem se, jak píšu výše, do velice zvláštních míst projitím té jeskyně, děkuji.

Životní hodnoty

Nakonec také přišlo na řadu vypsání a vyhledání svých životních hodnot. Zde jsem nemusel hledat dlouho, neboť už několik let jdu tímto směrem (tedy hledám) – poznat, kdo vlastně jsem a proč tu jsem, co se to kolem vlastně děje?

Nyní chápu a vím, proč jsem na své cestě „náhodou“ narazil na stránky Láskyplného světa a vydal se cestou Astrální akademie, protože je tato cesta přesně tím, co hledám, co jsem schopen se naučit a pochopit, ale hlavně poznat, mít skutečnou vlastní zkušenost – je to tedy cesta, díky níž mám možnost poznat a pochopit, kdo jsem, za což VÁM,  Terezko a Jindřichu, děkuji.

 

Audio meditace: Niterná síla

Poznat sami sebe více do hloubky a z různých úhlů pohledu. Výlet do nitra nás samotných pro získání sebevědomí a jistoty.

Nahrávka vás provede pohádkovým příběhem přes louku, do jeskyně a následně do majestátního křišťálu.
Díky těmto třem sférám, které metaforicky znázorňují naše tři světy (fyzický, astrální a mentální), dokážeme do hloubky poznat sami sebe a pracovat na svém sebevědomí.

Louka:
Znázorňuje naše vnímání fyzického světa. Jak se na louce cítíte? Jak detailně dokážete vše vnímat? Máte svou nekonečnou louku, nebo okrasnou zahradu? Je váš prostor velký, či malý? Co vše se zde nachází?

Jeskyně:
Symbol naší astrální sféry, našeho charismatu, povahy… Jak jste se zde cítili? Je vám vaše jeskyně příjemná? Co všechno se v ní nacházelo? Bylo vám teplo, či zima? Jak moc jste se zde cítili “jako doma”? Máte zde vše pod kontrolou?

Křišťál:
Naše čisté mentální tělo / vědomí. Zde by se nemělo nacházet nic – jen světlo, láska, klid. Možná můžete vnímat vesmír, hvězdy. Zkuste si zde zanechat čistotu. Jste to vy… vaše nejvyšší část, která jde skrze prostor a čas, vaše podstata kráčející skrze všechny životy.

Niterná Síla (audio meditace 19 minut)

Niterná Síla (audio meditace 19 minut)