Různorodost cvičení je důležitá

Různorodost cvičení je důležitá

Proč nezůstávat delší dobu u jednoho a téhož cvičení, téže  meditace / praxe, ale posouvat se pořád dál? Vládce Síly (student Astrální akademie) si oblíbil meditaci na vizualizaci, ale my přesto musíme jít dále.

Astrální akademie nabízí nejrůznější cvičení, která vás dovedou k tomu, co potřebujete:

Můžete si tedy představit, že chcete například pokácet strom k výrobě magického oltáře a kdybyste dělali jen vizualizaci, tak sekáte pouze z jedné strany - strom spadne, ale vy můžete z nudy skončit a být otráveni monotónností. Když dlouhodobě děláme jedno a totéž cvičení, může naše vědomí odbíhat v myšlenkách jinam a nejsme plně soustředěni. 

Nový úhel pohledu:

Navíc uvidíte strom vždy jen z jedné strany. Když budeme dělat různá cvičení, budeme strom obcházet, přeměřovat jeho kmen, seznamovat se s okolím stromu, tam sekneme, tamhle sekneme. Práce je to zábavnější, navíc se širším chápáním souvislostí, a kromě toho ke cvičení získáte mnohem hlubší vztah a lépe je pochopíte. Ve 4. lekci uvádíme cvičení se zrcadlem, jež probouzí mohutné vnímání astrálních sil - cílem je vidět astrální svět i s otevřenýma očima. Nejen pomocí oblíbené vizualizace. Přestože se vám tedy bude zdát, že “odbíháme” od vaší oblíbené činnosti, jdeme jen zkoumat jiný úhel pohledu, abyste při návratu k původnímu stanovišti už danou situaci chápali zase o kousek jinak. :)

Stále dále:

Každé cvičení je jako jeden schůdek vzhůru. Určitě si užijte výhled ze schodu, na němž se právě nacházíte, zajímavé však  je rovněž objevit, jaké krásy poskytuje také pohled z následujícího schodu.