4 tipy pro zdravé léto

😮 Nová cesta Vládce Síly 🙋‍♂️Četl jsi? Stojí za to! 💁‍♀️

Léto je, stejně jako jaro, vhodné období pro různé očisty a detoxikace těla. Nezapomínejte proto na zdravý životní styl i během letních dovolených a prázdnin.

Léto je charakterizováno jako období, kdy spousta lidí pociťuje radost a otevřenost, někdy ani nevědí přesně proč. Čerpáme totiž nejvíc energie z přírody a ze slunce. Velkou pozornost bychom měli věnovat srdci, krevnímu oběhu a tenkému střevu. Pokud tělu budeme dodávat potraviny hořké chuti, bude nám vděčné. Proto neváhejte a ke svačině si můžete natrhat pár čerstvých pampelišek, kde můžeme jíst nejen květ, ale také hořký stonek. Játra se budou radovat. 🙂

Zdravé léto v bodech

JEZTE ZDRAVĚ

Zkuste ke snídani nebo svačině třeba ovocné koktejly. Jejich příprava je velice jednoduchá a jsou nejen chutné, ale také vás zasytí. Vyzkoušet můžete třeba banánový nebo jahodový. Vždy dejte přiměřené množství ovoce, zalijte sójovým nebo lépe kokosovým mlékem a mixujte – získáte tak zdravější variantu klasických mléčných koktejlů.

Nezapomínejte na dostatek čerstvé zeleniny. Ta se dá v letním období velmi výhodně nakoupit na farmářských trzích, kde ji najdeme v BIO kvalitě bez chemických ošetření a dokonce za příznivé ceny. Jestli pak máte chuť na zdravý a jednoduchý oběd nebo večeři, stačí k zelenině přidat např. houby nebo sójové maso a uvařit si zdravý zeleninový kotlík. Když si jako přílohu dáte rýži, přispějete tím k letní očistě střev, která je velmi důležitá. Někomu během horkých letních dnů postačí zeleninový nebo ovocný salát.

PIJTE DOSTATEK VODY

Na vodu bychom neměli zapomínat celý rok, ale v tomto horkém období bychom ji měli přikládat zvlášť velkou důležitost. Měli bychom vypít denně alespoň 2, lépe 3 litry čisté vody. Vždy je lepší nechat ji chvíli odstát, nepít hned z kohoutku. Vložíte-li do ní přes noc polodrahokamy, bude chutnat jak z pramene. Komu po čase přestane samotná voda chutnat, může si ji dochutit citronem. Sklenice vody s citronem je to nejlepší, co můžete vypít ráno ihned po probuzení na lačno.

SPORTUJTE

Během letních prázdnin si každý alespoň trochu času na nějaký ten sport najde. Nikdo neříká, že musíte tvrdě trénovat každý den. Sport může být příjemný, pokud si vybereme aktivitu, která nás bude opravdu bavit. Bohatě postačí lehký a příjemný běh, odpolední procházka přírodou, chvilka jízdy na kole nebo inlinech nebo plavání. Při sportu se uvolňují hormony štěstí endorfiny, proto když budete pravidelně alespoň třikrát týdně chodit na procházky nebo na kolo, budou se vám pak deprese nebo špatné nálady vyhýbat.

UŽÍVEJTE SI SPOLEČNOSTI LIDÍ, KTERÉ MÁTE RÁDI A BUĎTE ŠŤASTNÍ

Co je krásnějšího, než rodinné setkání na zahrádce, společné povídání si a společná procházka…?

foto flickr

Chceš poznat mnohem více? Doporučujeme:

 • Celodenní Workshop Astrální cestování
 • Užij si hlubinné audiomeditace Láskyplného světa 🙏🏻
 • 🌿 Láskyplný svět je výrobcem produktu AY!energy z tropických pralesů.⚡️ Koncentruj se na své pravé já 🌱


  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •