Bubny Liberec

Společně jsme již prožili, a dále budeme prožívat, mohutnou sílu afrických bubnů. Necháváme se zcela obklopit hudbou při Bubnování ve tmě v pražském divadle ABC. Také společně souzníme v rytmu a tanci v nádherné přírodě EKOParku Liberec.

Již tedy známe vibrace, které projíždí celým tělem a dávají jasný řád životu. V tu chvíli necháváme vše volně plynout a každý z nás improvizuje dle svého vnitřního vedení. Stres odchází skrze bubny a my se cítíme šťastnější a pevnější v našich životech.

Jsem nadšená, že mou lásku a vášeň k rytmu jsem předávala dál a i vy jste objevili nepopsatelné kouzlo těchto nástrojů. Po každém bubnování jste se ptali, kdy bude další možnost si vzít do ruky buben a opět zažít energii těchto nástrojů.

Jsem přesvědčena, že právě nastal čas, odhalit vám i tradiční stránku africké hudby, která je symbolicky ještě mnohem dále. Ona totiž dokázala něco neuvěřitelného – z “otroků” udělat “pány”.

Fascinující příběh

Djembe bylo tradičním nástrojem afrického kmene Malinků, hojně využívaným při rituálech, oslavách, svatbách a nejrůznějších důležitých životních událostech. Co vesnice, to jiné rytmy. V hudbě vládl určitý chaos. Bubeník měl povětšinou ve vesnici nižší společenské postavení. Takto tomu bylo až do francouzské kolonizace.

Jak v tu chvíli mohla černošská kultura dokázat bílým Evropanům, že nejsou neandrtálci a jsou to lidské bytosti s tradicí?

Svolali se nejlepší bubeníci (a tanečníci) z vesnic a měli společně bubnovat. Nastal zde ovšem problém v podobě různorodých rytmů a bubeníci si mezi sebou v hudbě “nerozuměli”. Proto našli společnou novou řeč a vznikl tzv. africký balet. Vzali nejkrásnější rytmy a dali jim novou podobu a jasný řád. Symbolicky se tak začal lid Afriky sjednocovat a držet pospolu.

S tímto novým africkým baletem vystoupili nejlepší bubeníci před Evropany, kteří tím byli naprosto ohromeni. Takovou energii a nadšení pro život ještě nikdy neviděli. Náhle postavení bubeníků ve společnosti prudce stouplo, protože oni TO dokázali. Dokázali zvednout černošský lid.

Tak se otevřely dveře africké kultuře do Evropy a Ameriky a djembe se stalo světově nejoblíbenějším etnickým hudebním nástrojem.

Energie přetrvává

Tato myšlenka a síla v djembe zůstala. Kdokoli začne bubnovat tradiční africkou hudbu, začne růst. Z otroka společnosti se stává pán. Dostáváte sebedůvěru a sílu jít jasně svým životem a víte, že to zvládnete.

Proto tak miluji bubny. Je v nich obrovská síla celého národa, který bojoval o svůj život a díky djembe to dokázal.

A teď my

Stále můžeme prožívat intuitivní Bubnování ve tmě – od konce září budeme opět každý měsíc v divadle ABC. Ale pokud vás láká poznat tuto tradiční silnou hudbu a naučit se společně jednu či dvě naprosto uchvacující africké skladby, čeká nás 10 na sebe navazujících lekcí v Liberci.

Pokud jste nikdy neměli buben v ruce, vůbec se nemusíte bát přihlásit. Naučíme se i základní údery a techniku bubnování, do které se dostanete již během první hodiny. Pojďme si to společně užít!

Budeme se potkávat každou středu od 17:30 do 19:30 hodin.

Kapacita je omezena na 20 bubeníků.

První lekce je 20.9.2017.

Cena za celý blok 10 lekcí je 5000 Kč.
Utvoříme uzavřenou skupinu lidí, která společně projde všemi lekcemi – budeme společně růst a zdokonalovat se.

Tímto vás zvu – Tereza Tichá, lektorka afrického bubnování.

U tohoto nesmím chybět!

Mé jméno je

Můj email

Potřebuji půjčit djembe?
Ano prosím.Přinesu si své.


Zaškrtněte políčkoKorektura českého textu Jaroslav Hála
Foto: Jiří ZuzánekPřidej se a ob den získáš nový článek 😉
👇👇👇👇 Prožijte s námi mnohem více! Doporučujeme: 👇


👉 ✅ Konečně sebevědomě ovládněte svůj život a zažijte nejméně 5 úžasných měsíců na cestě Vládce Síly ✅


🥳 Udělejte první krok k úspěšnému astrálnímu cestování díky 11 měsíčnímu online kurzu 🥳 Spouštíme do Vánoc


👉 💛 Poznejte sámi sebe do niterné hloubky 🙏🏻 Nechte se vést hlubinnými audiomeditacemi 💆

👉 🍎 Vyrábíme AY!energy z tropických pralesů 🌿 Tohle musíte zažít, protože tohle neznáte ⚡️ Koncentruj se na své pravé já 🌱
👉 ⭐️ Naučte se astrálně cestovat na celodenním Workshopu Astrální cestování🙀


  •  
  •  
  •