Jak vzniká hudba v hlavě / analýza

“Občas mi hraje v hlavě hudba jako z rádia. Takže pracuji a slyším například písničku od ABBY nebo Čtvero ročních období od Vivaldiho. Vnímám zabarvení hlasů zpěváků, použité nástroje, rytmus a to vše, přesně jako kdybych si to právě pouštěl. Vše se děje, aniž bych něco z toho právě poslechl nebo někde podvědomě zaslechl. Nevadí mi to, ale otázka zní:

Co to je?  Také myšlenka? Nebo jsem napojený na nějaký akášický záznam zábavy 😊 ?

Hudba v hlavě, kdo by to neznal? 😊 Pojďme se na ni podívat trochu zblízka. Je mnoho možností, jak se k nám do mysli mohla dostat.

Možnosti na vědomé úrovni

jsou myslím celkem jasné. Např. někde jsi ji zaslechl a zalíbila se ti, slyšel jsi bouchnutí dveří, které ti asociovalo konkrétní skladbu, apod.

Další varianty jsou již na podvědomé úrovni

a rozklíčování, která je ta správná právě u tebe, je většinou velmi dobře možné skrze hlubokou meditaci:

1) Zahlédl jsi věc, která souvisí s danou písničkou.

Do našeho vědomí každou vteřinu vchází neuvěřitelné množství podnětů a na vědomou úroveň se dostávají přes nejrůznější filtry jen ty pro nás subjektivně nejdůležitější. Ale všechny ostatní fungují a zpracovává je naše podvědomí. Tedy je možné, že jsi šel například okolo růží a za pár metrů ti začala znít v hlavě písnička od Guns N´Roses . 🙂

2) Máš hudbu spojenou s emocemi a konkrétními zážitky. 

Např.: Jako dítě jsi dostával od babičky skvělé buchty a cítil ses u toho vážně božsky, šťastně, a v pozadí hrála písnička od Matušky. Teď v dospělosti můžeš mít několik podvědomých spouštěčů na písničky od Matušky:

a) vzpomínka na babičku
b) vůně buchet
c) pocit štěstí totožný s prožitkem z dětství.

3) Přijímáš myšlenky ostatních

Pakliže jsi v tu chvíli v kolektivu, může nastat možnost, že se již dokážeš napojit na osobní prostor blízkého člověka a přijímat jeho myšlenky. Tedy on si může v hlavě zpívat písničku a ty si ji začneš prozpěvovat také.

Rozluštění

Pakliže chceš rozluštit, odkud se u tebe daná melodie nečekaně vzala, můžeš postupovat jednoduchým postupem:

1) Několik minut medituj, než se dostaneš do stavu klidu myšlenek.

2) Co nejreálněji si vizualizuj situaci, kdy sis začal prozpěvovat písničku. Vrať se svým vědomím do daného okamžiku a znovu vnímej místo, vůně, barvy.

3) Jdi po pohybovém “záznamu” této písně. Tedy jakoby sleduj, odkud přišla, vracej se s ní v čase ke zdroji a sleduj, jaké myšlenky či obrazy ti v tu chvíli přichází. 

4) Po objevení příčiny poděkuj. 

5) Vrať se svým vědomím zpět, a ještě se zavřenýma očima prociť své tělo a místo, kde se nacházíš.

6) Otevři oči. 🙂

Věřím, že objevování našich automatických programů (podvědomí) tě bude bavit. Je to poznávání sebe sama již na jiné úrovni a možnost přeprogramování našeho automatického nevědomého chování. 

 

 

Korektura Jaroslav Hála
Photo by Nina Strehl on UnsplashBRNO, PRAHA,
ČESKÉ BUDĚJOVICE, VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
Celodenní Workshop Astrální Cestování,

Workshop Astrální cestování

Užijte si hlubinné audiomeditace Láskyplného světa 🙏🏻

🌱 Prales probudí tvou sílu 🌿 AY!energy od laskyplnysvet.cz ⚡️

 •  
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares