Nalezněte své duchovní jméno

Pojďme se vrátit do síly slova, jež v sobě dokáže skloubit lásku, ale i smutek. Máme jasně definovaná slova, ale co naše jméno? Vybrali jsme si jej sice společně s rodiči ještě před našim narozením, avšak co doopravdy vyzařuje silně ovlivňují naše dosavadní prožitky.

A tak od narození až po nynější dobu si na své jméno doslova nabalujeme veškeré své emoce, rozhodnutí, názory a skutky. Jenže většina všech vlastností je od cizích lidí. Rodiče nás učili být takový, společnost makový, chytali jsme nešvary a názorové myšlenky, které nám nejsou vždy k užitku.

A právě proto již prastaré společenské kmeny cítily, že není zcela v pořádku, abychom jméno od rodičů nosili celý život. Proto v den dospělosti si jedinec vybral své nové jméno. Toto nové jméno jej nyní vyprovázelo zbytkem života, avšak nebylo ničím zatíženo. Bylo čisté, jako papír.

Nové jméno si nositel upravuje podle svého cítění a poznání Světa. Již nevyjadřuje staré názorové myšlení, ale stává se z nositele nový člověk, jedná se o nový život. Jméno může tak často vyjadřovat sílu, laskavost, pravdomluvnost, čistotu konání a veškeré vlastnosti, které chce nositel po zbytek života plně rozvinout.

Jméno je velice silné, neboť při jeho (i rituálním) přijetí se stává doslova oporou nositele. Nelze pak sejít z cesty a pokud se to stane, nositel je vždy svým jménem varován, že tuto cestu si nevybral. Naopak je plně podporován pro cestu, jež si vybral.

Této tradice se drží například Buddhismus, kdy novic dostává vybrané jméno od svého Lamy. Jména jsou psaná v sanskrtu a často znamenají ve smyslu: otevřené oči, čisté ruce, bystrý orel… Tedy jak vidíme, nejsme daleko od Západních Indiánů a to jsme nyní na Východě… Pak je zde druhá možnost a tou je rozhodnutí na jedinci. Například souzní celou dobu s jiným jménem, protože dosavadní jméno se mu nezamlouvá. Tedy si vybere své nové, například z Karla na Tomáše. Případně a to nejlépe, vybere si své duchovní jméno, které slouží jako jeho nejsilnější opora. Duchovní jméno vyzařuje z vibrací celého člověka: těla fyzického, astrálního (duše) i mentálního (duch). Je to spíše slovní popis vibrací v rovině jemných běžně neviditelných, ale poznatelných sfér.

Jak zjistit své duchovní jméno?

 1. Udělej si tak půl hodinky času. Pohodlně se usaď, vnitřně se ztiš, nikam nepospíchej. Myšlenky nyní nejsou důležité, posuň je dál…
 2. Po chvíli přestaneš vnímat své tělo a ucítíš příjemné brnění…skvěle.
 3. Okolo tvého těla se nalézá světlo, vyzařování, tvá aura, tvé jemnohmotná těla a nyní je čas je vnímat. Vnímej je všemi smysli, vciť je.
 4. Po chvíli si upřesni, co vše má tvůj život vyjadřovat, co chceš rozvinout a naopak co ti k ničemu doteď nebylo.
 5. Jakmile budeš mít jasno, třeba i na více sezení, pak se ještě více ztiš a zaposlouchej se do hudby své duše a svého ducha – poslouchej jak ti krásně zpívají, jak si navzájem rozumí, jak se doplňují. Stejně jako srdce fyzicky buší a vydává zvuk, tak stejně uslyšíš své jméno – své vibrace – svou hudbu všude okolo sebe, svýma vnitřníma ušima, svým vnímáním.
 6. Užívej si tu krásnou chvíli, právě docházíš k poznání kousku sama sebe. Tvé jméno se v této hudbě nemusí vyjevit slovy, často jde pouze vnímat a po chvíli jej převést do slov člověka.
 7. Vybírej pečlivě, nikam nepospíchej. Tvé jméno je nyní tvůj pomocník.
 8. Pro nastoupení své zvolené životní cesty jej okamžitě začni používat, je-li je to tvé přání.

A teď už jen krásně hrát píseň společnou s ostatními lidmi a bytostmi, kdy se sladíme a vytváříme krásnou jemnou hudbu. Více a více lidí hrají onu jemnou hudbu a vzniká nádherný orchestr kouzelného pohodového světa…

 

Foto Flickr

Chceš poznat mnohem více? Doporučujeme:


 • Vládce Síly - Tvoř svůj svět

 • Celodenní Workshop Astrální cestování

 • Užij si hlubinné audiomeditace Láskyplného světa 🙏🏻

 • 🌿 Láskyplný svět je výrobcem produktu AY!energy z tropických pralesů.⚡️ Koncentruj se na své pravé já 🌱


  •  
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
   1
   Share