Vědomí hmoty – 3 –

Pokračování série článků zabývající se technologií Univerza. Dnes třetí díl z šesti plánovaných.

Tučným písmem je zkopírován úryvek z původního článku, který vás zaujal natolik, že pokračujeme dovysvětlením jednotlivých částí. Reakce Jaroslava (přítele a korektora Láskyplného světa)  jsou odsazeny a standardním písmem dodáváme nový úhel pohledu.

Ono Vědomí, které napadlo vytvořit tento hmotný svět, odvedlo opravdu zajímavou práci. Bylo to něco nového a natolik fascinujícího, že to zaujalo i další Vědomí. Čím větší množství Vědomí chtělo hrát tuto hru (tedy být v  universu omezeném vlastnostmi a nastaveními), tím více se hmotný svět realizoval. A stejně to platí i naopak – až nás to zde přestane bavit a poslední vědomí odejde mimo hmotu, svět přestane existovat.

“Jestliže je náš hmotný svět udržován jen našim vědomím a závisí na tom, zda nás nepřestane bavit,  není jeho existence potom přinejmenším v principu, ale i fakticky nestabilní? Zatím nás zde život baví, ale později třeba nikoliv. Připouštíte přece – tak to vyplývá z textu – že by se to mohlo stát. Proč?”

Pojďme do extrému a postavte si před sebe bílý hrníček. Obyčejný bílý hrníček. A teď sami sebe přesvědčte, že je žlutý. Pevně věříte tomu, že tento hrníček je žlutý… a ono se nic nestane :). Jste jen jedno z mnoha vědomí, které přišlo do styku s tímto hrníčkem a všechna ostatní vědomí vědí, že hrníček je bílý. Ať je to výrobce, sekretářka, účetní, přepravní firma, zákazníci v obchodech – všichni vědí, že “pracují” s bílým hrnečkem. Pakliže se ale většina těchto vědomí dohodne, že hrneček není bílý, ale žlutý – jen ta dohoda, přesvědčení a víra bude stačit k tomu, že hrníček změní svou barvu. A tak je to i s touto planetou.

Život každého vědomí je stabilní už na základě veškerých pevných zákonů omezenosti. Odejít do neomezenosti znamená vzdát se podstaty Vědomí Hmoty. Rozhodnout se pro tento akt může být pro nás složitější, než si vybrat utrpení, nebo jen nečinně sedět. Sféry neomezenosti lze poznat až ve chvílích absolutního klidu vědomí. Opět se dostáváme k tomu, že takto daleko lze dospět až po mnohých zkušenostech, nebo na základě opravdu rozvinuté vnitřní moudrosti, která vede k poznání nesmyslnosti veškerých možností, nabízejících se místo absolutního naplnění. Zde je dobře srozumitelné, že v neomezené sféře jsme absolutně naplněni, zatímco v omezené sféře jsme naplněni méně a to všechnotou.

Foto: flickr

Předchozí články:

Satan, Lucifer, Svět
Vědomí hmoty – 1 –
Vědomí hmoty – 2 –

 Přidej se a ob den získáš nový článek 😉
👇👇👇👇 Prožijte s námi mnohem více! Doporučujeme: 👇


👉 ✅ Konečně sebevědomě ovládněte svůj život a zažijte nejméně 5 úžasných měsíců na cestě Vládce Síly ✅


🥳 Udělejte první krok k úspěšnému astrálnímu cestování díky 11 měsíčnímu online kurzu 🥳 Spouštíme do Vánoc


👉 💛 Poznejte sámi sebe do niterné hloubky 🙏🏻 Nechte se vést hlubinnými audiomeditacemi 💆

👉 🍎 Vyrábíme AY!energy z tropických pralesů 🌿 Tohle musíte zažít, protože tohle neznáte ⚡️ Koncentruj se na své pravé já 🌱
👉 ⭐️ Naučte se astrálně cestovat na celodenním Workshopu Astrální cestování🙀


  •  
  •  
  •