Lucidní sny jsou ÚŽASNÉ! Máme pro vás návod!

Čtení na 7 min.

Nejsou zde žádné nutkavé potřeby jako únava a žízeň… Jen plníte své tužby! Chcete být na soukromém ostrově? Jen stačí pomyslet! Chcete létat? Ihned cítíte své tělo, přesně jako v běžné realitě, jak ho ovívá vzduch i s veškerými pocity, jež zažívají ptáci při letu! Však ano, známe to přece všichni, tento sen patří mezi nejoblíbenější a takto si ho můžete dopřávat třeba každý večer, vědomě!

Přechod do lucidního snění

Získáte zcela otevřený prostor pro tvoření chtěné reality. Jste plně tam a užíváte si zážitky se všemi pocity. Proč to tedy nezkusit místo běžných snů?!

Základ je vědomý den, ve kterém žijete nejkrásnější život a tak i sny byste si mohli užít. Však to znáte, večer usínáte s láskou a navzájem si říkáte: „Necháme si zdát společné sny“.

Schopnost žít vědomě i ve snech je jednoduché. Večer necháme fyzické tělo plně uvolnit a těsně před jeho usnutím se ladíme na myšlenku „Budu/budeme mít lucidní sny, ovládám svou snovou realitu“.

Snová realita

Jak vypadá lucidní sen, nebo dokonce partnerský lucidní sen? Uvedu vás od usnutí, kdy propadnutí do snu bylo náhlé. Ocitám se v dlouhé chodbě, stojím ve frontě lidí čekající na otevření dveří do třídy. Realita je velmi věrná, vše je dokonalé, jen podlaha je bez detailů a kraje se nepatrně vlní. Přede mnou stojí přítelkyně, koukám na ní, ale ona mě nepoznává… „Co to? Proč se ke mně nehlásí?“

Klíčové je uvědomění snu

V tom mi to došlo! Já do školy už nechodím, nikdy jsem nebyl na tomto místě a navíc je vyloučené, aby mě partnerka neznala! Jsem ve snu! V tom se snová realita začíná lehce rozpadat, podlaha je vláčná a má mysl se právě osvobodila od tématu. Jsem stále na chodbě, ale myšlenkami vím, že si teď mohu dělat cokoliv!

Vzpomínám si na rozhovor ve dne, kdy mě přítelkyně chtěla vzít do školy. „Tak proto jsem na tak divném místě! Jsme v jejím snu“. V tu chvíli mi bylo jasné, že nesmím vytvořený sen rychle měnit, jinak se mi přítelkyně probudí a bude po společném lucidním snění. Zůstávám proto na místě a hledím na lidi okolo nás, nikoho stále nepoznávám, jsem s jejími spolužáky. Hledím přítelkyni do očí, ona se na mě podívá a stále nepoznává, kouká podruhé, nic… potřetí, nic… ale na popáté se jí rozzářily oči, ihned ke mě utíká a dlouho se objímáme. Ale stále jsme v jejím snu. Povídá, že jdeme pozdě! Přicházíme do třídy již plné studentů. A právě tuto chvíli jsem si užil, vždyť jsem ve snu! Schválně, kam až daleko to nechá přítelkyně Simča dojít 🙂

Hrajte si se snem, měňte jej

Vcházím do třídy s pozdviženou hlavou a nechávám se s plnou parádou vítat profesorem i třídou. Usedám, zatímco přítelkyně se mi opět ponořila hluboko do snové reality a usedá na jiné místo. Začíná přednáška, která ve snu nedávala žádné kvalitní informace, spíše jen zážitek důležitého sezení.
Napadá mě „A to teda ne, je to náš sen, tak si ho užijeme“ . Přebírám iniciativu a vyptávám se na odborná témata, ač o nich nevím vůbec nic, ale skrze zde lehké napojení na akášickou knihovnu za chvíli perlím a vedu přednášku už jen já. (Akášická knihovna je zdroj veškerého vědění, jakási wikipedie, či kolektivní nevědomí všech bytostí, kam se veškeré myšlenky zapisují). A konečně to přítelkyni trklo! „To je nesmyslné, proč nesedím s Jindrou a co to říká za věci?!“

V tu chvíli se přítelkyně probouzí do snové reality a již plně cítí možnosti, které se nám naskýtají. Přidává se k odborným otázkám a nekontrolovatelně se uchechtáváme nad zábavnou situací, že čím víc se probouzíme, tím méně jsme napojeni na snové prostředí a tím více se sen snaží nás vtáhnout zpátky. Ale… tady vážně být nechceme, hurá si užít jiného a krásného místa! Hlavně to chce trochu soukromí 🙂

Tvořte si svou snovou realitu

Nacházíme se ve voňavé podkrovní místnosti osvícené svíčkami. „Hm, co bychom tak mohli pro začátek zkusit? Tanec!!“. Hudba se sama spustila, ruce se propletly a těla připravila do tanečního pohybu… Tak nádherné, tančíme jako v běžném životě! Ale tady můžeme víc, chceme tančit Tango De La Muerte jako profesionálové! A v tu chvíli se naskytl dokonalý tanec, vypilovaný do každého pohybu! Jen naše tváře se chechtají z nadšenosti světa neomezených možností!

Nejsou zde žádné nutkavé potřeby jako únava a žízeň… Jen plníte své tužby! Chcete být na soukromém ostrově? Jen stačí pomyslet! Chcete létat? Ihned cítíte své tělo, přesně jako v běžné realitě, jak ho ovívá vzduch a i s veškerými pocity, jež zažívají ptáci při letu! Však ano, známe to přece všichni, tento sen patří mezi nejoblíbenější a takto si ho můžete dopřávat třeba každý večer, vědomě!

Jak reaguje sebezáchovný pud snu

Tentokrát jsem se chtěl společným snem nechat překvapit… S jakou další realitou přijde?
A hele, jsme v ohromné místnosti podobné hradu, nebo radnici! Čekáme, ale nic se neděje…. Z dlouhé chvíle si pouhým pomyšlením sázíme stromy, potok přes shody, teplé ovzduší, no, už je místnost příjemnější 🙂
Hlavními dveřmi přichází kamarád a tak běžím povědět Simče „Pooojď, bude zábava, zkusíme ho také probudit!“. Utíkáme za ním a ptáme se, jaké je venku počasí. On se podívá skrze vstupní dveře a že prý sněží. Uchychtli jsme se, vmžiku změnili počasí „A co teď?“, ptáme se. Stál jakoby nic a že prý svítí slunce. Vůbec mu to ale nepřišlo divné, že se počasí tak střídá a tak měníme počasí pomalu každou sekundu!, ale on zarytě odchází a jde si zas po svých. Holt některým lidem můžete ukázat cokoliv, ale neproberou se…

Vždy musíte vědět co chcete, jinak sen převezme vedení

Nepovedené působení na člověka mě vtáhlo do reality snu a ten mě začal vést svým příběhem. Přítelkyně již odešla zpět do svého fyzického těla a já byl navštíven místním radním, který byl velmi rozhořčen, že si jen tak měníme počasí, jak se nám usmyslí. Že by prý rád zapálil svíci, která situaci urovná a jestli nemám nic proti. Nenamítal jsem, ale již tento pouhý rozhovor, toto vyrušení mě vtáhlo opět do snu o svíčce a velké místnosti plné lidí. Stále jsem si uvědomoval, že jde o sen, ale již jsem ho neměl pod kontrolou.

 

 

Buďte aktivní tvůrci svého snu

Protože jsem byl ale zvědavý, co se bude dít dál, tak jsem jen vyčkával opřený o židli a vyčkával, co se bude dít, než mi došlo, že se snu začínám podvolovat a za chvíli bych tak přišel i o svou mysl. Byl bych opět pouhou loutkou v příběhu, jako se děje v běžných snech. „Přeci se ale nevzdám svého lucidního snu, to teda ne!“ ! Započal jsem opět ovlivňovat sen, ale on se prostřednictvím radního vzpouzel! Stále vytvářím světlo, on tmu, světlo, tma, světlo, tma… A v tom přicházím k pochopení, že sním realitu radního! To on se mě snaží přemluvit, že světlo dělám já a on zas tmu. Proto v mžiku klidním mysl a veškeré tvoření ustává… !

Ocitám se již v dobře známé sféře, kde je člověk šťastný sám o sobě. Nic ho nesvědí, nic nepotřebuje, na nic nemyslí. Člověk je zde šťastný… Pocit klidu, lásky a bezpečí…
Díky vstupu do této sféry jsem opět došel k dalšímu zcela reálně prožitému pochopení, že na Světě není nic důležitého, není nic, co bychom museli dělat, vlastnit, získat… Nejsou žádné vlastnosti, které by byly dobré/špatné, jemné/hrubé, světlo/tma.. Vše je to jen hra, kterou jsme si vybrali, abychom získali zážitky. !

Když se proto vydáme za fyzický svět, za svět snů a ještě daleko daleko dále, tak zjistíme, že NIC je všechno a všechno je nic. Jen šťastní…

Ve chvíli tohoto pochopení jsem byl navrácen do fyzického těla a prožil ne probuzení, ale vědomé otevření očí, s tělem již v plné síle!

Zážitek lucidního jsme schopni mít všichni. Proč se nechat v noci unášet často nesmyslným a zmateným příběhem bez naší účasti, když můžeme žít nejen ve dne, ale zcela vědomě i v noci, když tělo odpočívá!?!

Zcela jednoduchý a velmi účinný praktický návod

Získat schopnost lucidního snění nestojí žádné peníze, jen každý den chviličku času pro

 

1) Ovládnutí své mysli skrze návod o Třech stupních

2) Pak už jen každý večer usínat s vědomou myšlenkou a touhou po lucidním snění.

3) Pořiďte si předmět Vědomé kontroly.

Slouží k uvědomění snu či reality a je velmi pomocný, až ze začátku zcela klíčový a nutný. Nejlépe by to měl být  viditelný náramek na ruku.

Vždy když jej uvidíte v běžném dni se sami sebe zeptejte, zda jste v realitě, nebo ve snu? Podívejte se okolo sebe, dál, do rohů, na lidi! Zůstává vše velmi věrné a reálné? Výborně. Chceme zde docílit automatizace mysli.

Brzy totiž přijde chvíle, kdy uvidíte i ve snu svou ruku, na ní náramek a celkem ihned si uvědomíte, že se nacházíte ve snu! Ihned jej tvořte, měňte realitu, uvědomujte si sami sebe, užívejte si sen pod vaším vedení!

Gratuluji, je to jednoduché, že? 🙂

Dřív nebo později přijde každému, jen přátelé vydržte.

Jaké máte zážitky a hlavně jakou metodu používáte pro ještě úspěšnější vstup do lucidního snění právě Vy?

 

úvodní foto flickr

 • 15
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  16
  Shares
 • Tereza Pulhošová

  Krásný článek, děkuji moc za to, že se s námi podílíte o své zážitky! 🙂 Ráda bych se zeptala na jistou věc, v článku popisujete, jak jste se ocitnul ve snu radního – chtěla bych vědět jak to funguje. Znamená to, že pokud se někdo vyskytne v mém snu, pak se dotyčnému zdá stejný sen, jen si ho potom třeba nepamatuje? To by mi na jednu stranu nedávalo smysl, protože se mi ještě nestalo, že bych s někým zjistila, že se nám danou noc zdál stejný sen…na druhou by to vysvětlovalo můj pocit, že některé ze snů nejsou mé ..
  Moc Vám děkuji za odpověď, je to pro mne moc důležité.

  • Zdravím Terezo,
   sen byl vlastní, s částečnými prvky napojení mé přítelkyně. Společný spánek je opravdu někdy magický a dokáže nás spojit. Byla to však ojedinělá situace, neboť na 99,9% se většinou jedná o sen snícího a nejde o sny spojené. Tedy celkem s jistotou vždy můžeme říci, že pokud se nám zdá o našich blízkých, pak stále je to náš sen a jejich vědomí tak reálně není.

   Radní se mi ukázal jakožto postava snová, tedy vytvořená snem a měl mě zpět vhodit do snu, abych nebyl schopen ovládat sen do lucidního.

   Nenechávejme se tak do nu „ukolébat“, ale ovládejme snovou realitu. Stojí to za to.

 • 😀 Zdravíčko, je to vážně úžasné když si dokážeme tvořit vlastní sny. Někteří lidé už mají za posledních 20 let vybudované i celá města. A už jen ten pocit že můžeme létat… tak reálný… jak všichni známe… ano! 🙂
  Ale jak píšete, je vhodné předtím ovládnout i svou mysl – například takto velmi jednoduše:
  http://laskyplnysvet.cz/stesti/tri-stupne-k-mystickemu-rozvoji-vlastni-mysli-cast-i/

  Tedy co nejlepší život i lucidní sny vinšuji! 🙂
  Sidris

 • Ze zkušeností již víme, že tunelu se vskutku obávat nemusíme, neboť vždy máme vše pod kontrolou a děje se jen to, co chceme my. Vážně a nevážně 🙂

  S tím že si pamatujete všechny sny, vau, to je úžasné!!! Tedy nemáte pocit že už žijete dvojnásobně delší dobu než běžný člověk? 🙂