Magie slova II.

Magie slova II.

...Na počátku bylo Slovo... Slovo je tak silné, že dokáže tvořit světy, dokáže pomáhat, ale i ubližovat. Slovem pohladíme i rozpláčeme. Slovem podpoříme, či zaklejeme. Čím si ale hrabeme pod sebou hrobeček? Jak na nás působí: "Jsi skvělý" - cítíte se dobře, místo toho "jsi špatný" nám naopak sílu ubírá. Slovo by nás ovlivňovat nemělo. Jsme tu kvůli sobě a né aby nás druzí hodnotili, nebo ovlivňovali a je jedno zda kladným/záporným způsobem.

Taktéž neovlivňujme my, alespoň ne rozkladným účinkem. Ale uvědomili jsme si, jak používáme Slova v běžném životě? Již naše babičky nás učily "Neber jméno Boží nadarmo!" A teď... vzpomeňme si, čím klejeme (zaklínáme) naprosto běžně? Jééžišmarjááá, Bohužel, šmarja panó, Čert mi to byl dlužen...

"Bohužel"

Zajímavé to slovo, čím se vlastně každý den dostáváme blíž a blíž destruktivním stavům.  Pokud se totiž jen maličko zamyslíme, tak nastane šok. Místo Boha, použijeme Honzu, takže místo Bohu_Žel máme Honzovi_Žel, cože? Mi přejeme chudákovi Honzovi žel?! A teď ještě hůř, kolikrát denně se zastihnete, že přejete žel Bohovi? (ať už je pro vás Bohem příroda, vesmír...)

Takže vyhněme se tomu! Přestaňme používat černou magii a raději pomáhejme a tvořme dobro, přejme dobro. Jak tedy na to, buď slovní spojení nahradíme lepším a nebo se jich úplně zbavíme. Nahrazení je alespoň ze začátku jednodušší, než přímé vyřazení.

Nahrazením zlozvyků získáme tvořivou Sílu

Nastává ovšem poněkud potíž, když zjistíme, čím to nahradíme. Slovem naneštěstí? Jenže tím přivoláváme neštěstí. Takže "smolně" je jeden z vhodnějších výběrů. "Nepovedlo se to... smolně" Nejlepší by bylo vynechat toto slovní spojení úplně, ale prozatím si postačíme s náhražkou, neboť síla zvyku je silná.

JežišMarjááá a Šmarja panó - proč je voláme, co po nich chceme, doopravdy za to můžou oni? Jste si jisti, že jsou to právě oni, kdo by měli řešit vaše problémy, které jste si v životě zaseli? Proč takhle nevoláte třeba "ťépic policié", no to by se na nás už za chvíli vykašlali, protože by už ani nevěřili, že se děje něco důležitého. Jak se asi pak cítí právě ti volaní.

"Čert mi to byl dlužen", my sepisujeme snad smlouvu s čertem? Nebo mu pomáháme k úspěchu? Pokud ano a víte v čem, pak je dobré s tím přestat. Navíc často používáme tuto černou magii v takových malichernostech, až je z toho smutno.

To, že používáme takto sílu ničivou směrem pro našeho ducha, jsme byli vedeni od malička, vtloukli nám to do hlavy, jako že je to naprosto normální a že se nic neděje. Zkusme si více uvědomovat v čem žijeme a za co osobně odpovídáme, než přehazovat odpovědnost na jiné. Ti, kdo nás takto učili uvažovat za to nemohou, oni byli také takto učeni. Rozdíl ale je v tom, že my to již víme a máme možnost to změnit, žít přejícnějším životem.

Pokud vám to přijde alespoň trochu smysluplné, tak začněte okamžitě, můžete to brát přeci i jako formu zábavy. Když to nepůjde okamžitě a to že návyk je silný, tak se jen tomu zasmějte jak jste to ani nechtěli a je to venku. A tím se dostáváte opět blíž pro návyk, který jste si vybrali právě VY.