Astrální cestování v praxi, vystupování vlastní duší z těla

Čtení na 9 min.

Lidé mohou vystoupit ze svého těla, vykonat duševní cestu a pak se opět vrátit do svého fyzického těla. Navíc dokáží popsat, co se dělo na vzdálených místech, o kterých jinak nemohli mít žádné informace. A právě toto jsou prvotní myšlenky, které vás dovedou až k astrálnímu cestování, které je pro nás zcela přirozené. Poznáváme život nezávisle na těle, což nás probouzí do vyšších stavů vědomí.

Vystoupit krátkodobě svou duší z těla, čili provádět astrální cestování, lze uskutečnit mnoha způsoby. Popíši Vám osobní návod, pouze si ho případně upravte podle svých potřeb, nic zde není pevně dané, ale jak to vnitřně budete cítit vy, neboť intuitivně jsem od dětství zažíval vystupování i při jízdě v dopravním prostředku – u každého to bude proto jiné a bude potřebovat jinou hloubku praxe.

VLASTNÍ JÁ

V začátku musíme přijmout, že vlastní JÁ se skládá ze 3 těl:

 1. fyzického (hmotného),
 2. astrálního (neboli duše)
 3. a mentálního (neboli duch).

Tato 3 těla jsou spojena astrální matricí, která zajišťuje bezpečný návrat do těla. Můžeme si to představit jako vodítko, kterým jsme jištěni proti ztrátě našich těl.

Stejně, jako se pekař učí péct chléb od začátku a až po několika letech se stává mistrem, tak je nejvhodnější, abychom astrální vystupování vzali od začátku i my.

Jaký je první výstup

I já jsem měl svůj první výstup poměrně bez přípravy, což bylo ode mě dosti pošetilé, neboť jsem neměl toliko klidnou mysl, ani neovládal síly pro astrální cestování. Tedy plně jsem se dal do ochrany své ochranné bytosti. Důrazně doporučuji nejdříve vše poznat prakticky, než se vrhnete na takovéto cestování. Už jen kvůli šoku, který nastává při prvním navrácení do světa s fyzickým tělem, neboť v astrálním světě nepociťujete žádnou potřebu, touhu… Jediný pocit, který zažíváte, je opojný klid. Vše je v pořádku… Dokud nezačnete ovšem být aktivní, ale to až dále.

Jak na astrální cestování prakticky?

1) Ovládnutí své mysli

Prozatím nejjednodušší a nejúčinnější návod naleznete v článku: Tři stupně k mystickému rozvoji vlastní mysli, část I.

2) Uklidnění těla

 1. Ulehněte na postel, ruce podél těla, nohy natažené, zavřete oči, uklidněte svou mysl.
 2. Začněte si pomocí mysli uvolňovat celé tělo. Nyní dejte vnitřním hlasem vědět Univerzu, pokud Vám bude dovoleno, vystoupit svým astrálním tělem z fyzického těla a žádejte o ochranu a správné vedení, pouze chcete nahlédnout polehoučku….
 3. Nikam nepospíchejte, záleží zde doopravdy jen na vašich schopnostech a nevyplatí se nikam pospíchat. Začněte se uvolňovat od malíčku chodidel, postupně po kolena, stehna, kyčle, až po bříško.
 4. V této chvíli lze často cítit brnění v břiše a nemožnost hýbat nohama. Pěkně pomaličku polehoučku uvolňujte celé tělo dál až po hrudník, levou ruku, pravou ruku – od prstů až po ramena, krk, obličej, celou hlavu.
 5. Stále mějte pevně myšlenku, že chcete vystoupit astrálním tělem z hmotného těla, poznat sféry a vrátit se do hmotného těla.
 6. Nyní jste své hmotné tělo uvedli do stavu úplné uvolněnosti a právě v této chvíli se začíná lehce oddělovat astrální tělo od fyzického. Můžete cítit, jako když se od vašich fyzických nohou začínáte oddělovat, jako kdybyste se trošinku vznášeli, jen trošku se vaše astrální tělo vznáší nad fyzickým tělem, asi 1-4cm.
 7. S uvolňováním pokračujte dále až k bříšku a pak k hrudníku a k hlavě. V této chvíli je často cítit silné brnění v břiše, až nepříjemné motání hlavy jako na kolotoči a závratě. Nyní je to opět jen na vás, překonejte svůj vnitřní strach.

3) Překonání strachu

Již víte, jak máte ovládnout a uvolnit mysl, proto strach překonáte oprávněně a pokračujete dále. Můžete i plně přijmout, že je o Vás postaráno a jste v bezpečí díky vašim ochranným bytostem/Silám.

4) Metoda výstupu

1) Jakmile zjistíte, že jste v bezpečí, astrální tělo se najednou oddálí a vy se vznášíte asi 20 cm nad svým fyzickým tělem.

Je to velmi zajímavý pocit… Najednou se vznášíte a koukáte na to tělo pod Vámi ve smyslu: „Co to je, k čemu ten kus něčeho pode mnou…“)

2) Snažte si pomocí svého astrálního těla sednout, vnímejte ho stejně jako tělo fyzické, avšak když chcete pohnout rukou, tak fyzickým tělem nehýbete – ono to v tomto stavu uvolnění nejde, ale hýbejte tělem astrálním – doslova cítíte svou ruku, jak se hýbe, a přitom fyzické tělo leží na posteli. Takto i s druhou rukou, nohama, hrudníkem, hlavou. Budete cítit sami sebe a budete překvapeni, že jste něco jiného, než co leží na posteli…

Reálná zkušenost

Dále to již půjde samo…. Může se Vám ale stát, že namísto toho, abyste se procházeli po svém bytě, tak se ocitnete v prostoru jiném. V astrálním světě osobním, či jiném, proto je možné se na to připravit zde: Jaké je to v různých astrálních světech? Včetně posmrtného!

Kdy nejlépe provádět astrální cestování?

Výstup byl pro mě nejsnazší mezi třetí a pátou hodinou raní, kdy je fyzické tělo unavené, ale ostatní těla i mysl přitom fungují normálně. Proto i pokud pomáhám přátelům k výstupu z těla, tak jsme spolu přes celou noc.

Nechce to být unavený, proto je vhodné se podpořit zeleným čajem, jenž podporuje mysl. Káva je však naopak zcela nevhodná, neboť nabuzuje tělo.

Jde vám o takový stav, kdy fyzické tělo je tak unavené, že se motá a nutně potřebuje spát a do mysli vstupují až euforické myšlenky. Vypozorovali jsme největší úspěch, když si v té chvíli učiníte něco proti usnutí, jako opláchnutí obličeje studenou vodou, nebo se napijete zeleného čaje, a půjdete na praxi.

Pro večerní popíjení čaje u meditace se nám nejlépe osvědčilo toto čajové sklo, které přispěje k chuťovému zážitku a přitom přenechá mysl volnou ohledně teploty čaje.

Jistě však využívejte tyto berličky, jen kdyby Vám to běžným způsobem stále nešlo…

Buďte v bezpečí

 • Vždy nejprve zvládněte ovládat svou mysl (ZDE),
 • pokud to nezvládáte a přesto chcete cestovat, pak mějte na paměti, že nejlépe ještě před výstupem si udělejte okolo sebe ochranu (ZDE), která slouží pro uchování čisté mysli.

Návrat do těla

 • Když chceme zpět z astrálního těla do fyzického, stačí mít pouze samotnou myšlenku na výstup.
 • V případě potřeby vytvořte tuto ochranu a pak již vstup do hmotného těla bude okamžitý.

Komunikace s bytostnými

Pokud byste došli tak daleko, že byste viděli bytosti a chtěli s nimi mluvit – pak musíte mít na paměti, že je nemáte nikdy oslovovat. Bytosti Vás nezajímají – teď NE! Vy chcete zažít výstup astrálním tělem – komunikace s bytostmi je další krok, až bude velmi zkušení. Je to bezpečné, ale do začátku se musíte naučit základy. Opět stejně jako cokoliv jiného. Nikam nespěchejme, času dosti a vyplatí se to.

After-Astral napojení

Jakmile se vám povede vystoupit, tak vám bude přicházet ještě několik dnů spousty informací a mnoho myšlenek z jiných světů – dojmy, intuice… Vy začnete duchovně více vnímat, budete otevřenější (i zranitelnější), musíte se naučit svou novou vlastnost-schopnost-zážitek používat. Až když budete mít vše pod plnou kontrolou, tak mluvte s bytostmi, zde je ale na místě studium cesty Vládce Síly. Může se ale také stát a stává se, že se ve vás něco intuitivně probudí a vy najednou víte co máte dělat, jak a proč… V tom případě je to na vás a gratuluji k nejlepší možné cestě.

Cestujte šťastně

Hlavní je vše brát s optimismem a doopravdy vesele, berte to formou hry, dětské hry, a cestování půjde. Na nic netlačte, mějte ze sebe a svého snažení radost. Vždyť minimálně na sobě hodně duchovně pracujete a všechno za to stojí.

Za jak dlouho vystoupím krátkodobě z těla?

Byl jsem hodně neznalý a zkoušel tento postup s důvěrou a dětskou hravostí každý večer před spaním po 9 měsíců – vážně – udělejte si z toho zvyk…. A až po této době se mi to povedlo, ale s tím, že jsem prvně v životě požádal vnitřním a vážným, důvěrným a upřímným hlasem – vycítil jsem konečně naplno žádost k Bohu (můžete nahradit za Univerzum/Přírodu/atd…) o astrální cestování. Až poté se mi to povedlo. Proto Vám i píši takto dlouhý postup, vše s detaily a pravdivě.

Vynaložená poctivá snaha za to stojí.

Existuje snazší cesta?

1) Cestování mentální

se mi osobně jeví jako rozhodně méně náročné, bezpečnější a v podstatě velice podobné, pouze při něm neprožíváme toliko emocí. Dočtete se o tom v Cestování svým duchem

2) Reálné zážitky v Liberci

Soukromě vždy jednomu zájemci pomáháme zcela od začátku až po úplné vystoupení v bezpečných a příjemných terapeutických prostorách.  Ve vybrané večery od 20 hodin do rána. Pokud máte zájem, koukněte na článek jaké to u nás je, kde naleznete i formulář pro naše setkání 🙂 Vycestoval s námi – ASTRÁLNĚ!

Jak by probíhalo mimotělní cestování u vás? Můžete se připravit na astrální či mentální cestování skrze naše osobní zkušenosti. Nejen teoreticky, ale především prakticky. S námi to zvládnete! Můžete zažít přípravu na prozření zcela bezpečně v nově rekonstruovaných libereckých prostorách. Domluvte si sezení se Sidrisem.

3) Tip pro silné astrální tělo za 44 Kč

Sidris: “Vždy mimotělně vycestuji skrze svou snahu, ale jednou se mi výstup udál samovolně díky přírodním rostlinám AY! Energy .

Rostliny pocházejí ze šamanské části Jižní Ameriky a Afriky, tedy jejich duch jde velmi dobře využít. Do půl hodinky po probuzení jsem si nasypal jeden a půl balíčku do vody, vypil a po 20 minutách usedl k meditaci.

Požádal jsem ducha přívětivých rostlin, aby mi zjevily svou sílu … a … na asi deset vteřin jsem se ocitl svým astrálním tělem u stropu! Pak mě ihned tělo stáhlo zpět.

Zkoušeli to i přátelé a minimálně měli zajímavé zážitky po několik hodin o silnějším vědomí a ducha. Tyto rostliny jsem si tak oblíbil i pro běžný život.

Nezaručuji, ale říkám, že na mě působí dobře. Přesto rozhodně doporučuji jít poctivou cestou sebeovládání, přesně jak uvádím v tomto návodu.”

4) Inspirace z příběhů mimotělních cestovatelů

Zaujala vás možnost poznat mimotělní cestování? Poznejte více o astrálním a mentálním cestování a nechte se inspirovat mnoha příběhy. Ty nejlepší naleznete v rubrice ZDE.

5) Poznání minulých životů skrze regresní terapii

Nebo vás zajímá možnost poznat svůj život zcela do hloubky? Do hloubky mnoha životů? Jak by probíhalo poznání minulých životů u vás? Poznejte více o regresní terapii pro návrat do minulých životů a příběhy, které můžete zažít zcela bezpečně v nově rekonstruovaných libereckých prostorách. Více ZDE. Zde nám naprosto prakticky dává mentální cestování schopnost ponořit se zcela libovolně do času…

Poznejte své schopnosti v praxi s Láskyplným světem!

Vycestoval s námi – ASTRÁLNĚ

Láskyplný svět v rádiu Čas o astrálním cestování

Láskyplný svět o astrálním cestování v časopise Rytmus života

Potřebujete pomoci? Setkejme se

Recenze, zkušenosti, aneb nechte se dále inspirovat mimotělními zážitky

Zažijte důkazy sami na sobě, že Astrální cestování existuje!
Tři mimotělní zážitky: Mentální / Lucidní / Nezměrně nicotné
Je astrální cestování nebezpečné?
Vzácný zážitek zrození vesmíru a duté planety!
Mimotělní cestovatel se vrátil ze vzdáleného vesmíru
Samuel, cestovatel sférickými světy
Astrální cestování jednoduše!
Zbavte se obav ze smrti jednou provždy
Odhalení posmrtné komunikace se zemřelým
Milující vzkaz z posmrtného života
Navrácení duše
Jaké je to v různých astrálních světech? Včetně posmrtného!
Astrální a Duchovní cestování, postupné probouzení schopnosti
Očista prostoru, vymítání duchů v praxi
Mimotělní duchovní cestování, let a setkání s domorodými přáteli
Domácí učitel meditace – film
Jak na problémy při astrálním i mentálním cestování

Korektura Jaroslav Hála
Foto flickr, flickr

 •  
 • 100
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  100
  Shares
 • Hana

  Neni to moznost ze by jsme se nevratili ??
  Trochu se toho bojim,ale vždycky mne to zajimalo

 • Ahoj,

  výborně že cestování jde opravdu stále dokonaleji a lépe!

  Onu knihu děkuji že zmiňuješ, neboť je v ní vše velmi jednoduše a pochopitelně vysvětleno moderním jazykem. Pro mě osobně je to příliš složitý návod – osobně opravdu potřebuji jen uvolnit tělo a vystoupit, ale upřímně věřím, že tato kniha musí být velmi pomocná.

  Jistě mi pošli své zážitky vhodné rovnou pro publikaci nejlépe na adresu sidris@laskyplnysvet.cz ať je opravdu vidět, že to lze a je to jednoduché! 🙂

  Gratuluji!!! 🙂
  Sidris

 • Klára

  Klára (19)
  Ahoj, i já se tedy přidám svou zkušenost. Prvně jsem z těla vycestovala naprosto nekontrolovaně, o astrálním cestování jsem nevěděla, tudíž mě to velmi vyděsilo … první dojem po tom, co mě vzbudil nepředstavitelně silný tok energie proudící mým tělem “co se to sakra dějě?!?” bála jsem se, protože jsem si myslela, že “létám” i se svým tělem, neuvědomila jsem si rozdíl …. bylo to pár měsíců, co jsem se velmi aktivně začla zajímat o duši, filozofii, a stavy vědomí …. (zhruba půl roku zpět)
  Od té doby jsem hodně poctivě trénovala …. relaxaci, kontrolu myšlenek, uvedení sebe sama do tranzu, ale cílená projekce se dlouho nedostavovala. Nicméně jsem to nevzdávala
  A včera se to konečně podařilo! Zdánlivě v nevinný moment, kdy to nebyl ani můj záměr …. bylo to za světla, trénovala jsem reiki (práci s energií) … nechala jsem se svou vlastní energii, aby mě celou prostoupila a pak jsem si uvědomila, že mám tu možnost se vznést 🙂 už jsem ten pocit znala, takže jsem se nebála, naopak … nejprve jsem se jakoby posadila a šlo to téměř samo … tak jsem se odhodlala ještě dále …. pak jen vím, že jsem se ve vzduchu naklonila směrem k zrcadlu a tam nic nebylo (možná jen jakoby obrys těla …. ale to se myslím, že byl spíš moje představa toho, co bych v zrcadle vidět měla “normálně) ….
  bylo to jen jednou, vím že jsem jen na začátku, ale moje touha poznat víc je poslední rok nezměrná 🙂
  takže mockrát děkuji za Vaše články … 🙂

  • Ahoj Kláro, děkuji za tak přesný popis reálných zkušeností! Toto je snad ten nejlepší způsob krátkodobého výletu z těla 🙂 Sidris

   • Klarka Latinakova

    Zdravím, … ráda bych se na něco zeptala, zda Vám to nevadí …. po několika dalších výstupech z těla (vždy jen v rámci místnosti (dnes poprvé i na zahradu) a poměrně krátkých), se mi dnes podařilo se ve fázi udržet déle, ale s několika problémy si neumím poradit
    1. náročné pohybování, měla jsem pocit, jako bych byla zabetonovaná na místě a každý pohyb byl hodně náročný …. měla jsem jasný cíl kam se dostat, ale snaha byla zcela neúspěšná (dostala jsem se pouze z okna na zahradu)
    2. druhý problém se týká toho, co jsem viděla … jako by spousta věcí chybělo … neviděla jsem ani své tělo, …. a když jsem se dostala až na zahradu, bylo tam naprosto prázno, jen země a obloha
    Nevím, zda jsem problém popsala dostatečně …. ani jestli existuje nějaká rada 🙂 ale i tak moc děkuji za Váš čas
    Klára

    • Ahoj Kláro,
     gratuluji!!! Máš za sebou velký krok!

     1.
     Ono náročné pohybování je běžný vliv “nového” prostředí, na který si musíme zvyknout a přizpůsobit náš způsob uvažování. V hmotné světě chceme pohnout rukou a ona se jaksi sama od sebe pohne… Jiné to však může být především v začátcích u astrálního cestování, kdy opravdu musíme myšlenku na pohnutí ruky zcela prožít a zcela si tento úkon přát vědomě a silně.

     Můžeme tak zažít zajímavý stav vypětí mysli už jen při obyčejném pocitu země pod nohama…

     Čím více se však pohybujeme v astrálním světě, tím kvalitněji ovládáme myšlenky a tím mohutněji každou myšlenku prožíváme. Jsme tedy stále více položeni do astrálního cestování. Během desítek vystoupení tak zcela ovládneme astrální tělo v časoprostoru až do zcela jednoduché chůze, dokonce jednodušší než v hmotném světě. Vše je pouze o cviku.

     Opravdu jen stále opakovat, cestovat, stále se snažit a vše přijde samo – neboť naše mysl každou snahou sílí.

     2.
     Astrální cestování je tak silný zážitek, že jednoduše víme o jeho prožívání – pohne to s celým naším dosavadním životem. Proto rovnou vynechám myšlenky že bys nebyla v astrálním světě a rovnou přejdu na vysvětlení různých sfér, jenž každá slouží pro pochopení různých kvalit nižších či vyšších stavů. Ty jsi tak reálně nebyla svým astrálním tělem v hmotném světě, ale prožívala jsi daleko vyšší stav, kdy již tvoříš svůj vlastní časoprostor – svůj vlastní svět.

     Od tohoto stavu můžeš pokračovat ještě dále a to vzdát se i tohoto prožitku a jít za nicotou. Je to jedinečné poznání, které běžné-začátečnické astrální cestování neukazuje. Pokročilý astrální cestovatel tak zažívá doslova spojení se vším – Univerzem, bytím…

     Dosti jistě jsi byla ve světě Osobním Pokročilým:
     https://laskyplnysvet.cz/stesti/jake-je-to-v-ruznych-astralnich-svetech-vcetne-posmrtneho/

     • Klarka Latinakova

      Moc děkuji za rady 🙂 mám zase o čem přemýšlet a na čem pracovat

 • Denisa Bertóková

  Krásný den všem,

  chci se podělit o zvláštní zkušenost při dnešním “strašlivém” probuzení v půl 4 ráno. O AS jsem něco málo četla a párkrát jsem zkoušela různé vstupy do AS. Sny si z většiny pamatuji a jsou velmi živé. Dnes jsem šla spát asi po 2. hodině, spala jsem na boku a dnes jsem AS nezkoušela. Měla jsem sen, který jsem tím vyděšením zapomněla a v průběhu snu jsem chtěla asi dát něco do zásuvky (vedle postele), ale můj pes na vodítku mě od toho tahal dál, tahala jsem proti psovi a najednou ležím v posteli, začínám vnímat a vidět pokoj (tak jak ležím) skrze zavřené oči, uši mi zaléhají jakobych přestávala slyšet, vidím pootevřené dveře (byly zavřené), zaslechnu mňouknout kočku, kterou máme venku a myslím si, že mi za záda skočila ona (nebyla tam) a tím mi přitáhla k sobě peřinu. Pak se peřina a já začala od nohou někam (přišlo mi, že někým) táhnout a v tu chvíli jsem chtěla křičet, ale nešlo to. Řekla jsem 2 krát s otevřenýma očima: “Já jsem ta nejvyšší ochranná bytost okolo mě.” (z Reiky) a najednou jsem se “probudila” Byla jsem vzhůru, to jsem si jistá. Už se mi to stalo cca před 10 lety na jiném místě, ale myslela jsem si, že mám strach ze zlodějů, byla jsem sama doma a do pokoje šlo lehce vlézt. Mám z astrálu trochu strach ze špatných bytostí a dnes mi přišlo, že mě táhla špatná bytost. Je to normální vstup do AS? Nemám se bát? Máte pro mě jiný typ ochrany, než sůl okolo poslele, jak jsem někde četla? Moc děkuji za rady.

  • Ahoj Deniso,
   astrální cestování je velice bezpečné, asi jako sezení na křesle. Víš že možná usneš, pravděpodobně z něho nespadneš ale tak jako tak, vždy se probudíš.
   https://laskyplnysvet.cz/stesti/je-astralni-cestovani-nebezpecne/

   Když zažíváme vyšší vědomí, kdy poznáváme zcela přirozené sféry, bez pevné hmoty, pak právě z této hmoty-těla vystoupíme, procházíme se v méně omezeném prostoru a času, a následně se vrátíme zpět do hmoty-těla.

   Pro první desítky výstupů je však typické, že nás vlastní hmotné tělo zcela samovolně stáhne zpět, proto jsme v astrální sféře kratší dobu, než bychom si i třeba sami přáli. Taktéž myšlenky jako “konečně jsem v astrální sféře” zcela bezpečně a až k naštvání stahují zpět do těla.

   Postupem času se naučíme zcela ovládat svou mysl, tedy ji zanechat v jakémsi klidu, kdy nic nehodnotíme, ale užíváme si reality okolo nás. Z toho je nyní již vidět, že jakékoliv myšlenky na negativní bytosti by velmi ztížili samotné cestování, ostatně stejně jako myšlenka na hrneček kávy. Naše mysl musí být zcela kontrolovaná. Zde nejsnazší a prozatím nejúčinnější návod:
   https://www.laskyplnysvet.cz/stesti/tri-stupne-k-mystickemu-rozvoji-vlastni-mysli-cast-i/

   Když jsi přecházela v hmotného prostoru do astrálního, tak jsi ležela na posteli a nevytvořila jsi zcela bezpečné podmínky pro tvou mysl, který si s tebou začne ráda hrát. Trpíme tím všichni, je to normální, běžné. Avšak již jen při počátečním uvolnění těla do astrální sféry pak dokážeme touto myslí tvořit děsívé i mírumilovní myšlenky. Můžeme si tak přitáhnout zlé i dobré bytosti, je to jen na nás – smolně mysl si raději ze začátku vybírá právě ty nevhodné. A zde je proto velmi dobře vidět, jak důležité je naprosté zvládnutí mysli.

   Žádná bytost nás nemůže navštívit, natož ovlivňovat, dokud mu to naše mysl nedovolí. To platí ostatně jak v astrálních sférách, tak hmotných sférách. Jak v Nebi, tak na Zemi…

   Osobně se však domnívám, že tě opravdu mohla navštívit tvá kočina, protože zvířata zcela běžně cestují v astrálních sférách a opravdu z radosti dohlížejí na své milé přátele. Stejně to bylo i u mého pejska, jakožto i když jezdím na návštěvy a vidím prázdná těla koček, které si běžně odpoledne cestují astrálním tělem. Jak nádherné, když se takto astrálně s námi nejdříve spřátelí a pak opravdu přijdou i v hmotném těle.

   Proto jistě tvoř pouze světlé sféry a kontroluj své myšlenky do čisté mysli.
   Dej pak vědět 🙂

   Jindřich Sidris
   sidris@laskyplnysvet.cz

   • Denisa Bertóková

    Krásný den Sidris,

    děkuji za cenné rady. Pročtu, vyzkouším a čisté sféry. 🙂
    Když se podaří, napíši.

    Čistou mysl všem, 😉

    Denis

 • Keiko Julienn Sumiregawa

  O lucidní snění a astrální cestování se zajímám už nějakou dobu. Hlavně jsem se chtěla naučit lucidně snít, což se mi povedlo s nevalným a nepravidelným úspěchem. V poslední době jsem zažila mnoho stresu, což možná zapříčinilo skutečnosti, které hodlám dále rozepsat. První spánkovou paralýzu si pamatuji už z dětství. Potom se mi staly už jen dvě, naposledy před čtyřmi lety. Během posledních měsíců jsem ale měla další dvě, které se výrazně lišily od předchozích. První začala lucidním snem. V tom snu jsem se rozhodla, že bych ráda cestovala do vesmíru. Napřáhla jsem tedy paže jako Superman a vyletěla směrem k hvězdnému nebi – uletěla jsem zhruba metr a pak jakoby mě něco chytlo za nohy a převrátilo hlavou dolů. Začala jsem se velmi rychle točit jako tužka ve vodním víru. Zároveň jsem si uvědomovala, že ležím v posteli. Nakonec se mi povedlo probudit se, ale byl to velmi nepříjemný zážitek. Moje fyzické tělo se netočilo, leželo ve stále stejné poloze. Při další příležitosti jsem (podle svých pocitů takřka hned po ulehnutí) vylétla asi půl metru nad své tělo, hrudníkem nejvýše, a tam mne cosi škrtilo. Bojovala jsem s tím a vracela se zpátky na postel, ale to se mi povedlo vždy jen na vteřinku, než jsem se vrátila do vzduchu. To se opakovalo několikrát, potom jsem upadla do lucidního snu… Už jsem se několikrát pokoušela o astrální cestování, vždy jsem ale usnula. Dvakrát jsem zažila pocit silných vibrací… Chtěla bych vědět, jestli moje zážitky ze spánkové paralýzy mohou mít také něco společného s astrálním cestováním. Je to možné?

  • Ahoj Keiko, rozhodně dále pokračuj v tvoření a ovládání lucidních snů, neboť jsou prvním krokem k úspěšnému pohybování v astrální sféře. Nyní již víš, že lucidní sféry jsou bezpečné a tak pro tebe bude mnohem jednodušší pohyb v astrální sféře.

  • Michael Bednarikoos

   Ne není to možné nebo je ale musíš si koupít astrální vodítko u pana sidrise

 • Teres

  Dobrý den, chci se zeptat myslíte si, že jde, aby se dva lidi ( kamaradi, rodina…) potkali ve snu a další den si oba byli vědomi, že spolu snili? Napadlo mě to po přečtení knihy První stříbrná kniha snů.

  • Dobrý den, je to velmi nepravděpodobné, jelikož se nalézáme v osobním mentálním světě – tvoříme jej. Naproti tomu pokud byste vyšli do astrálního světa dle návodu výše, tak se můžete zcela běžně setkat.

 • Zdeňka B

  Dobrý den,
  o astrálním cestování jsem četla už dřív, ale nikdy jsem to nezkoušela. Jednou jsme si o tom povídali s kamarádkou a ona mi řekla, že se to dá vyvolat tím, že si představím, jak se houpu na houpačce. Asi 2 týdny na to jsem odpoledne usnula a když jsem se probouzela řekla jsem si, že chci ještě chvíli spát, tak jsem zavřela oči a začala jsem si představovat, jak sedím u nás na zahradě na houpačce a houpu se. Najednou mi začaly strašně zalehávat uši až to bylo nepříjemné a já měla pocit jako když opouštím svoje tělo. Měla jsem z toho ale hrozný strach a tak jsem se nutila pohnout, probudit se, jenže to nešlo. Končetiny mi ztěžkly a já s nimi nemohla hýbat, ale nakonec jsem se nějak probudila. Celý tento zážitek byl nepříjemný, ale nijak jsem to neřešila. Dnes, asi po 3 týdnech se mi to samé stalo znovu. Tentokrát jsem si ale nepředstavovala, jak se houpu na houpačce, ale prostě se to tak samo začalo dít. Opět mi to nebylo vůbec příjemné a strach mi nedovolil v tom pokračovat. Nedalo mi to a tak se chci zeptat, zda jsem měla náběh na astrální cestování? A pokud ano, je vystoupení z těla tak nepříjemné? Dá se astrálně cestovat i bez cviku?
  Děkuji za odpověď

  • Dobrý den, gratuluji k úspěšnému začátku! Umíte velmi dobře uvolňovat své hmotné tělo a ovládat mysl – nyní v tom pokračujte a zjistěte, že onen strach je pouze pocit něčeho nového, neznalého. Něco, co vám nikdy nikdo neřekl. Proto máme tendenci se toho bát. Chovejte se ale k astrálnímu cestování stejně jako když vystupujete z auta.

   Nejdřív tělo zaparkujeme na bezpečné místo (lehněte si do samoty), vypneme světla a tím jasně řekneme, že budeme stát (tělu dejte vědět že chcete vystoupit), dále vystoupíme a pohybujeme se ven z těla. Zcela vědomě. Až opět budete chtít použít tělo, tak se pouze do něj pomaličku vrátíte, velmi podobně jako do auta. Také do něho neskáčeme, také nemáme strach že ho neovládneme, ale jednoduše si do něj sedneme, zkontrolujeme sedačku, zrcátka.. Nastartujeme a pak se pomalu rozjíždíme.

   Je tu jasné pravidlo: Nikam nespěchat. Je zcela v pořádku, že hmotné tělo nelze ovládat, když jsme z něj vystoupili. Může trvat jednu sekundu, ale také deset minut než jej zcela ovládneme. Ale klíček od něho máme jen my. A jen my máme záměr z něho krátkodobě vycestovat a pak se navrátit.

   Přeji opravdu pouze láskyplné zážitky,
   Sidris

 • Michael Bednarikoos

  Ach jo, tak dlouho jsem se nezasmal 😀 prej vodítko či požádat o výstup ;D nebuďte trubky nic takeho jako astrální sračka neni, jedině co je možné je pomocí meditace dosáhnout různých stavu

 • Astrální matrice nemusí být vždy cítit, nicméně pokud ji vnímáš, pak je jistě tvou pomocným záchytem. Je zcela nutná pro navrácení do hmotného těla – stejně jako když jsou horolezci spojeni lanem a jeden jistí druhého. Při vystupování z těla tě jistí astrální matrice podobná právě lanu. Pokud zcela ovládneš svou mysl, tak můžeš mimotělně cestovat kamkoliv, všude tě astrální matrice pustí – slouží pak pro lehčí návrat. Doporučuji si ji nikterak nevšímat, být za ni rád a více se věnovat rozvoji sobě samému – pak vše půjde bezpečněji a lehce. Užívej 🙂

 • Elis0123

  Dobrý den.
  Chtěla jsem se zeptat na pár otázek. Na toto cestování jsem přišla cca před měsícem. Zjistila jsem to večer ale to jsem nechtěla zkoušet. Tak jsem se o tom až do 3:00 snažila zjistit co nejvíce informací. Začala jsem tím být posedlá a na druhý den jsem nedělala nic jiného než číst o tomto všechny články. (Samozdřejmě jsem byla i ve škole :D) Rozhodla jsem se to vyzkoušet. Lehla jsem si na gauč a zavřela za sebou dveře. Najednou asi po 5 minutách jsem cítila že mi začali tuhnout nohy. Jako kdyby mi něco mělo létat nad hlavou. Pokračovalo to i u ruk. Potom se mi brutálně zatočila hlava a cítila jsem jak se propadám do země. Pak jsem se pohla a byla jsem hrozně v šoku. Moje otázky zní:
  Je to bezpečné i pro 13ti leté holky? Skutečně jsem se oddělila od mého fyzického těla? a mám to skusit znovu?
  děkuji za odpověď

  • Ahoj a gratuluji 🙂
   Také jsem začínal právě ve tvém věku a bylo to tak nádherné! Skrze meditaci jistě uvolňuj tělo, přicházej sama na sebe a na své vědomí, které obývá tento nádherný svět. Osobně se mi podařilo vystoupit až v osmnácti, kdy to přišlo již zcela pohodově. Proto za mě jistě doporučuji co nejvíce ovládej svou mysl, co nejvíce se připravuj a jistě máš naprosto dokonale našlápnuto 🙂

   Lehoučce a opravdu malinko vystupovat je dobré, ale ještě více se ti bude nyní líbit mentální cestování, neboli tvým duchem:
   https://laskyplnysvet.cz/stesti/astralni-a-duchovni-cestovani-postupne-probouzeni-schopnosti/

   a až později astrální cestování – svou duší. Totiž jde o to, že tvé astrální tělo se zhruba do osmnácti let stále propojuje skrze astrální matrici (pojítko) s tvým hmotným tělem a proto to nemusí být nejbezpečnější. Co se týče ale Mentálního těla, tak je příjemnější, jemnější a osobně ho používám raději, z takových 3/4 působení jistě! 🙂

   Dávej pak vědít! 🙂
   Sidris

 • Arintiana

  Zdravím. Mám dotaz. Nikdy jsem se o tohle nijak moc nezajímala. Ano, vím o co se jedná, možná jsem to i zkoušela, ale nevím. Každopádně dneska, před malou chvílí se mi stala jedna věc. Už jsem to zažila víckrát, ale až teď mě napadlo o co by mohlo jít. Měli jsme tělocvik a já necvičila. Seděla jsem na lavičce opřená o zeď. Na uších jsem měla sluchátka a vnímala jsem různé tóny hudby. Skoro jsem usnula. A náhle jsem pocítila, jakoby ve mě něco škublo, jakoby se ze mě něco snažilo dostat ven. Cítila jsem to v oblasti hrudníku a trochu v oblasti břicha. Pak mě napadlo jestli to nemůže být nějaká forma astrálního cestování. Po tom se mi už oči neklížily. Stalo se mi to i dřív, třeba ve vlaku. A opakovaně ne jen jednou jako dnes. Nevím jestli to něco znamená nebo jsem jen divná. Poradíte mi prosím? Předem děkuji za odpovědi.

  • Ahoj Arintiano,
   pokud škubnutí zažíváš při usínýní, pak to může být zapříčiněno mozkem, který při usínání kontroluje, zda je tělo naživu. Vyšle signál a my se musíme pohnout.
   Pokud ale toto zažíváš v relaxaci, či uvolnění, postupně ztrácíš pojem prostoru a času, jsi sama v sobě, či se dokonce vnitřně točíš, tak opravdu zažíváš lehké uvolnění svého astrálního těla. Pokus se nejlépe v bezpečí domova uvolnit tak, že se pokusíš jakoby ze svého těla vznést pomocí své vizualizace/představivosti, která vytáhne i tvé astrální/mentální tělo. Pro začátek je nejvhodnější jeden, dva centimetry. Pak už je zdejší návod dokonalý 🙂
   Jindřich Sidris

   • Ondřej

    Dá se z těla vycestovat i bez pomoci představivosti nebo je to nutná podmínka? Nemám totiž jako člověk moc dobrou vizualizaci/představivost .. dá se to naučit?

    • Ahoj Ondřeji,

     bez představivosti se vycestovat dá, ale jen potřeba vycítění – doslova stavu kdy se točíš. Nemusíš to vidět, ale stačí to cítit.
     Když jsem už jako malý měl samovolné výstupy, tak jsem nic nevizualizoval, ani nevyciťoval, proto vím, že si stačí uvědomit ten specifický a v té době “podivní” stav točení. Lidé se často domnívají, že jsou celkově unavení a tak tento stav zruší. Ano hmotné tělo unavené je, ale my dokážeme vystoupit naším silným astrálním tělem.

     V běžném dni, nebo při běžné únavě tento specifický stav nenastává. Můžeme ho zažít pouze málokdy, o to víc máme pak šanci si ho uvědomit a pracovat s ním, poznat jej.

     Sidris

     • Ondřej

      Děkuji za odpověď Sidrisi. Cítím to, avšak nejspíš v té správné chvíli mám pocit, jako by mělo moje srdce puknout. Cítím, že se tělo chce oddělit, ale zároveň cítím až bolestivý tlak, jakoby mi možná něco bránilo a kvůli té bolesti nepokračuju. Mohl bych to překonat, ale bojím se, co by se stalo.

     • Jistě nepřekonávejte, pouze pozvolně poznávejte.

 • Dobrý den Nikolo,

  zažila jste astrální cestování, nebo-li vystoupení z těla, které je zcela běžné pro každého člověka, jenž jen chce poznat. U vás byl rozdíl, že jste byla dítě a hmotné tělo vás z nějakého důvodu na chvíli nedokázalo udržet a z toho důvodu jste neměla kotvu svým astrálním tělem (duší). Mohla jste se tak v prostoru volně pohybovat, včetně všech zážitků, jako kdybyste se pohybovala v těle hmotném. S tím rozdílem, že Prostor již na vás nemá vliv.

  Vaše snažení spolu s hmotným tělem vás opět vtáhlo zpět. Tyto případy se dějí hlavně u dětí, kdy okolo 15-18 roku odeznívají, neboť astrální tělo je plně spojenou s hmotným tělem. Do té doby může dítě volně cestovat z těla, ač se to nedá doporučit, jelikož návrat do těla nemusí být tak samozřejmý a jednoduchý, jako u dospělého jedince.

  Z mého pohledu máte opravdu velmi mocné tělo, neboť i přes evidentně velký problém se dokázalo samo zaktivovat a vtáhnout vás zpět. Vítejte proto v tomto hmotném světě a buďte na své tělo právem hrdá.

  Nyní v dospělosti již můžete tento zážitek prožít bezpečně a rozhodě příjemně, neboť je to zcela přirozená schopnost každého člověka. Chce postupovat však po krůčcích, stejně jako když se učíme například jezdit na kole.

  Sidris

 • Dobrý den Ájo,

  při usínání máte výhodu, kdy se řítíte autem a sledujete krajinu. Máte tak možnost rychleji uvolnit své hmotní tělo i astrální a zcela svým vlastním způsobem se na chvíli odpoutat. Ač půjde o astrální či duchovní cestování.

  Další zážitky zcela nádherně odpovídají lucidním snům, koukněte na ně i s návodem zde:
  https://laskyplnysvet.cz/stesti/lucidni-sny-jsou-uzasne-mame-pro-vas-navod/

  Ať to jde stále lépe Ájo 🙂 Sidris

 • Maus

  Dobrý večer.
  Chtěl bych se také podělit o svůj v čerejší zážitek.O astrálmím cestování vím asi tak půl roku,párkrát jsem to zkoušel ale bez výsledku.V čera jsem usnul jako obvykle a zničehonic cítím ,že vystupuji ze svého těla po takové světlemodrobilé zářivé linii pomalu ke stropu,ale svoje tělo jsem neviděl,u stropu jsem se zastavil a přemýšlel jestli mám pokračovat dál.Rozhodl jsem se nepokračovat,dostal jsem strach(nejsem připraven)a vrátil jsem se zpátky tak rychle že jsem čekal velký náraz, ale dobře to dopadlo,ráno mě bolela trochu hlava.
  Myslíte, že to byl jenom sen?

  • Dobrý den,
   podle popisu zážitek zcela odpovídá prvnímu vystoupení z těla! Musím se vás však optat zda to bylo něco wow, něco tak nového, něco co jste do té doby nemohl zažít!?
   Nebo šlo o prožitek podobný lepšímu snu či meditaci?
   Sidris

   • pastevec

    Dobrý den.
    Děkuji Vám za odpověď.Občas mám hodně živé sny ,něco jako deja vu,ale tohle bylo úplně něco nového co jsem ještě nezažil.Maus. Omlouvám se,ale naskočil mě tam nějaký pastevec,nevím jak:-) přeji hezký den.

 • Mari Votavová

  Chystám se to také vyzkoušet, vím že to bude na dlouho, ale podle mě to za to určitě stojí. Jen by mě zajímalo, jestli se při tom může pokazit to, že se třeba nemůžeš vrátit do svého hmotného fyzického těla.

 • LinaPark Csc

  Dobrý den, chci se zpetat pokud budu strálně cestovat, můžu jít třeba i do jiného těla? A ovládat ho normálně? Nebo jakoby, dá se pomocí astrálního cestování vyměnit si těla?

  • Zdravíčko,
   astrální cestování je úžasný zážitek! Do jiného těla však jít nelze a je to tak dobře.
   Vyměnit si těla také nelze.

   Pakliže se budeme bavit o vyšších schopností, pak se lze dorozumět se zvířetem, abychom si užili jeho tělo skrze mentální cestování. Tedy ono nás na chvíli pustí k sobě a přitom nás může kdykoliv odmítnout. Velmi podobně to funguje i u člověka. Tato schopnost je však již za jisté hranice, proto potřebuje absolutní svolení protistrany.

   Sidris

 • Kristýna

  Dobrý den.
  Chtěla bych toto někdy vyzkoušet, můj děda se podobnými věci zabíval, naprosto jsem milovala každé slovo co kdy popsal, naučit, nebo vysvětlit mi pointu ale odmítal.
  Jak velké ryziko je, že se třeba nedostanu zpět? Nebo třeba, mohu vidět věci, fiktivní postavy, z kterých mám opravdický strach?
  Proč je lepší s bytostmy z dimenze nemluvit a jaké problémy by mi to mohlo přinést na život pak zpět? Unavý mě cestování? Říká se, že pokuď CESTUJETE a někdo vás probudí, bolí to. Je to pravda?
  Mohu se v jiném ‘světě’ ztratit? A mohu poté cestovat i do částí země které existují a vidět lidi, z normálního života?

  • Zdravíčko Kristýno,
   astrální cestování za to rozhodně stojí, neboť poznání že žijeme nezávisle na hmotném těle je opravdu velmi otevírající mysl a poznání.

   Pakliže máte zdravé hmotné tělo, vždy se jednoduše dostanete zpět svým astrálním tělem do hmotného.

   V nižším astrálním světě vidíte realitu, ve které se pohybujete s menší závislostí na prostoru. Zde nevytváříte nic. Ve vyšších sférách naopak dokážete tvořit již sama svou realitu.

   Strach je opodstatněný pouze v případě, že neovládáme svou mysl. Na to je však jednoduché řešení:
   laskyplnysvet.cz/stesti/tri-stupne-k-mystickemu-rozvoji-vlastni-mysli-cast-i/

   Nemluvit s bytostmi dokud neovládneme sami sebe plně. Musíme se poznat i v astrálních sférách. Až pak přistupujme k tvoření a komunikaci s dalšími bytostmi. Stejně jako v reálném světe mluvíme nejdříve s našimi nejbližšími a až později dokážeme inteligentně promlouvat s ředitelem podniku. Pojďte si svou cestu užívat 🙂

   Pokud vás někdo probudí, tak to nebolí, jen můžete chvíli vnímat dezorientaci, než se plně navrátíte do svého hmotného těla. Pravý zájemce však vždy cestujete v bezpečí a osamocen, či předchází podobným jevům.

   Můžete se ztratit v astrálních sférách jen v případě, že přijmete sféry či konání, kterým plně nerozumíte. Je zde jednoduché pravidlo – nevím o co jde, říkám ne! Stejně jako když vystudujete kosmetičku, tak nemůžete jít z místa dělat truhláře. Vždy musíte mít také svou vůli – doslova se rozhodovat dle svého. A právě proto je zde důležité plně ovládnout svou mysl dle návodu výše 🙂

   Astrální cestování je úžasné v tom, že se právě můžete pohybovat doslova kdekoliv – ano, vidíte zcela stejně jako za běžného života – je to úžasné! Do toho! 🙂

   Sidris

 • Šnůrka je přežitek, nutnost pro pochopení odehrávajících dějů. Z námi oslovených astrálních cestovatelů vidí astrální matrici pouze 1% cestovatelů. Docházíte k vyššímu poznání, kdo doopravdy jste, jaké to je, kde doopravdy jste, kdo jste, jakým způsobem uvažujete, co je to hmota, co je to astrální svět, co je to i samotné Nic, a co je za Nic…

  Do minulosti velmi komplikovaně, ale to vyřešíte pomocí mentálního cestování.
  https://laskyplnysvet.cz/stesti/astralni-a-duchovni-cestovani-postupne-probouzeni-schopnosti/

  Ano, pomocí astrálního cestování můžete cestovat doslova kamkoliv v reálném prostoru.

  S lidmi, jenž odešli ze svých těl navždy lze tímto způsobem komunikovat, ano, milejší způsob je však mentální cestování.

  Zkoušejte cestovat pokud možno až v dospělosti, kdy jste již plně svázána se svým tělem. Nicméně do té doby pilně nacvičujte, neboť v té době k tomu máte největší předpoklady. Samotné vystoupení však nechejte na déle – díky tomu že budete vědět jak na to, vám to půjde.

  Bát se nesmíte, nemáte čeho. Pakliže sama nechcete… 🙂 Je opravdu velmi důležité zcela ovládnout svou mysl.

  Sidris

 • Zdravím Kristýnko,

  jistě je velmi dobré poznávat celou cestu, tedy si užít každičkou chviličku, která k astrálnímu cestování vede. Staňte se mistryní nácviku astrálního cestování a tím získáte jistotu, že až budete blízko dospělosti, pak vystoupíte zcela jednoduše – bez žádného velkého snažení. Máte velmi dobrou možnost a dokonalý čas. Nyní si užívejte každý den postupného poznávání, bude stále dál a dál – bude to však pro vás díky tomu velmi bezpečné a příjemné 🙂

 • Zdravíčko, výborně! Jste na dobré cestě, jistě dále pokračujte, ano!
  nemusíte ani překonávat, jednoduše si na tyto projevy za chvíli zvyknete 🙂 Strach odejde, stále udržujte každý den praxi, výborně!
  Velmi dobře se daří v hluboké noci – doporučujeme, máme však mnoho výstupů i za dne.

  • Lucy

   Skvěle mockrát děkuji, jednou Vás pojedu navštívit 🙂

 • Ondřej

  Zdravím, chtěl bych také astrálně vycestovat, ale nejspíš mi v poslední fázi před výstupem brání (bolest) tlak srdce. Všiml jsem si, že k překonání jste radil knihu Brána k opravdovému zasvěcení od Františka Bardona. Zjišťuji že určité body už ovládám a rád bych věděl, která část cvičení v knize pomohla vám ohledně (bolesti) tlaku srdce při výstupu.

  • Zdravím, toto ukazuje na úspěšné částečné uvolnění, avšak musíte zpomalit. Dejte hmotnému tělu čas, než si zvykne na váš záměr astrálního cestování. Denně pokračujte a dostaví s e úspěch! 🙂
   Sidris

 • Zdravím, toto ukazuje na úspěšné částečné uvolnění, avšak musíte zpomalit. Dejte hmotnému tělu čas, než si zvykne na váš záměr astrálního cestování. Denně pokračujte a dostaví s e úspěch! 🙂
  Sidris

  • Ondřej

   Děkuji mnohokrát 🙂

 • Matěj Kretek

  Dobrý den,
  Večer jsem zkoušel poprvé astrálně vycestovat a po chvíli uvolňování jsem se pokusil vystoupit. V tu chvíli mně silně začalo bolestivě tlačit na pravou ruku. Můj dotaz zní: byl jsem blízko vycestovani nebo jsem cítil neco jiného?

  • Zdravím Matěji,

   můžete v klidu pokračovat, vaše hmotné tělo si zvyká na postupné poznávání nových stavů. Doslova každý den mějte otevřenou mysl s tím, že poznáte nové a nové. Nikam nepospíchejte, dejte vašemu tělu čas, ať může poznávat uvolnění astrálního těla.
   Gratuluji, protože váš popis značí, že jste na té nejlepší cestě!

   Jindřich Sidris

 • Luba

  Dobrý den, již 12 let se věnuji Astrálnímu cestování a moje otázka zní: je možné se stát astrálním strážným andělem nebo po případě vampírem? Slyšel jsem toho o nich už tolik a nikde není psáno odkud se vzali tak nevím co si mám myslet a jsem už opravdu v rozpacích, žádám vás tudíž o radu a vzájemné pochopení. Předem děkuji za odpověď, Luboš Bauer, 50 let.

  • Dobrý den Luboši,
   pakliže již ovládáte astrální cestování, pak je možné pokročit mnohem dále skrze vyšší techniky mentálního cestování a dále se stát tvořitelem této sféry. Pak je opravdu možné, si zcela vědomě vybrat cestu nevtěleného Vědomí, které dohlíží na ostatní Vědomí v tělech.
   Jsou i občasné případy, kdy se z astrální sféry lidé po smrti hmotného těla nechtějí navrátit do vyšších sfér a tvrdohlavě stojí na místě – ano, pak to lze také. Tato možnost je však cestou velmi komplikovanou, složitou a dávající malé výhody, zatímco první cesta dává opravdovou možnost volby, vědomou cestu a opravdu se stát tvořitelem.

   Jak dlouho již astrálně cestujete, respektive kolikrát jste vystoupil?

   V každém případě by vás tak mohla zajímat tato cesta:
   https://www.laskyplnysvet.cz/stesti/vladce-sily

   Jindřich Sidris

 • Zdravím, velmi pravděpodobně jste prožil opravdu samovolné astrální cestování. Strach přišel s novým poznáním a kvůli neinformovanosti z okolí. Nyní již byste dokázal cestovat zcela běžně a bez strachu – stejně jako jsme schopni dělat jiné věci, které dobře známe. Je to běžná schopnost každého člověka a vy jste to poznal – výborně! Získal jste jedinečnou zkušenost nezávislosti na hmotném těle, nyní dokážete jít mnohem dále v poznání svého bytí. Výborně 🙂
  Sidris