Nalezení sama sebe skrze bubny

Nalezení sama sebe skrze bubny

Bubny jsou pro mě srdeční záležitostí. Nejenže umí dokonale uzemnit tělo, ale zároveň dovolí mysli vyletět vzhůru a objevovat vše potřebné pro život. Nalézt správnou životní cestu a dokonalý směr.

Vždy jsem v nich tento potenciál cítila velmi silně, ale nemohla jsem ho zcela uchopit. Neustále mě při bubnování něco vyrušovalo a odvádělo pozornost od tohoto poznání - ať to byla racionální mysl, stud před ostatními, spousta vnějších vjemů a vlivů. Jednou jsem zkoušela bubnovat ve skupince lidí, kde jsme měli všichni zavázané oči. Nemohla jsem se zcela uvolnit, jelikož mi v hlavě časem začala znít myšlenka: "Všichni mají již šátky určitě sundané a teď se na mě dívají."

Tudy tedy také cesta nevedla. Několik dní jsem intenzivně přemýšlela. Určitě znáte ten pocit, kdy víte, že to co hledáte, je tak jednoduché, tak primitivní. Je to kousek od vás a už to stačí jen uchopit. Máte to na jazyku... Energie myšlenky je již u vás a jen jí musíte dát tvar, slova, zhmotnit ji. Najednou to přišlo - TMA! Potřebuji k tomu TMU! Ale nestačí běžná tma, kdy stále prosvítá měsíc, či venkovní osvětlení.  

Zde je nutná ABSOLUTNÍ TMA. Okamžitě jsem vzala buben a šla do sklepních prostor, kde není jediné okno. Zavřela jsem dveře, zhasla světlo a začala bubnovat. První údery mě naprosto šokovaly! Rozběhly se skrz temnotu a zaplnily celý prostor, tak hutně a reálně. Měla jsem pocit, že v tu chvíli hudba ožila a já jsem byla v ní, její součástí. Od té chvíle jsem již hudbu nevytvářela svým vědomím, ale za pomoci spolupráce s hudbou samotnou.

Prožívala jsem absolutní pocit štěstí a eufórie, v tu chvíli jsem to byla já! Skutečně já! Našla jsem smysl svého života - být šťastná. Jak jednoduše to zní a přitom, jak složité to je. Být v každém okamžiku života šťastná, přirozená, svá - jako ve tmě s hudbou. Jen takový život má pro mě cenu. Je dobře, že ke štěstí vede nekonečné množství cest a je jen mou volbou, zda v daný okamžik budu šťastná či nikoli. Láska, přátelé, děti, hudba, ale i takové drobnosti jako nalévaní vody do sklenky. Obrovské množnosti ke štěstí mi dává Láskyplný svět.

Ale musela jsem absolutní štěstí nejdříve poznat, seznámit se s ním a najít v něm svou přirozenost, a to mi umožnily bubny.  Zamilovala jsem si bubnování ve tmě a své dosavadní kurzy tradičního afrického bubnování jsem rozšířila o bubnování v zatemněných prostorách. Každý kurz mě obohacoval o nová poznání. Vždy mi bylo ukázáno, co jsem potřebovala znát. Zároveň miluji samotný průběh takovýchto setkání. Na začátku nervozita, která se postupně transformuje v sebevědomí, nadšení a sebepoznání. Lidé odchází plní energie, s úsměvem na tváři. Momentálně již máme ideální prostory, kde se jednou měsíčně setkáváme.

Není nic lepšího pro bubnování ve tmě, než Zkušebna Karlák.  

Pakliže se k nám chcete přidat, navštivte článek Bubnování ve tmě, kde je vždy vypsán aktuální termín bubnování.