Oslava Beltaine na Řípu

Oslava Beltaine na Řípu

Příroda se o Beltainu probouzí a oslavuje, proto jsme se rozhodli k ní přidat! Zažívat silnou dávku vitality, cítit novou sílu. V tuto noc je navíc velmi snadná komunikace s přírodnímy bytostmi, jako jsou víly, stromoví dévové, zemní trpaslíci a jiné bytosti.

Svátek Beltaine je začátkem světlé poloviny roku (pálení čarodějnic, Valpružina) slavili ho už Keltové, jejichž druidové se scházeli na magických místech, aby vykonali různé rituály pro oslavu příchodu jara a plodnosti. Dnes připadá zjednodušená oslava na noc 30.dubna, což je 40 dnů po jarní rovnodennosti, ale původně byl Beltaine slaven v noci před druhým úplňkem po jarní rovnodennosti (v roce 2011 na 16.května) a právě v tento den jsme se přidali.

Náš průvodce Zbyněk opět našel jedinečné místo české mytologie a historie, horu Říp. Již cestou lemovanou statnými stromy nás vítali menší bytosti a dévové. Les nás naváděl svojí cestičkou a my se stále více cítili na správném místě, v bezpečí. Při vstupu do lesa byla již úplná tma, nikde nikdo, jen 4 človíčci, kteří našlapávali pomaličku lesní cestičkou a chtěli pokorně vejít do tajů magického večera.

Bytostní strážci lesa

Cestou jsme prošli několik bran, které jdou spatřit jen jasnovidnýma očima, přičemž bylo fyzicky cítit, jak nás každá brána nalaďovala stále více na kontakt s bytostmi. Po naší pravé straně byla hranice lesa, kde v odstupech stáli strážci lesního klidu.

Astrální obyvatelé nás vítají

Po levé straně již skotačily víly s modrým vyzařováním, spousta stromových druidů, občasně bylo možno zahlédnout v hloučku trpaslíky a dokonce bytosti, z nichž vyzařovala síla s jistotou, které byly podobné Salamandrům, či podobným pro mě zatím neznámých bytostí. Nejkrásnější zážitek bylo vidět pomalinký tanec mnoha víl, až z toho místa vycházely obláčky plné bílých jiskřiček, jenž byly viditelné pouhým okem.

Dokonalé místo ke sledování aurického vyzařování. U vrcholu jsme nakrátko vystoupili z lesa, kde se naskytl výhled do širokého a dalekého okolí s
oblohou plnou hvězd. Jak nádherně tady na nás byla vidět aura... ;)

Bytosti ohně mohou popálit

A hurááá k rotundě na úplném vršku! Kupodivu zde po výšlapu nebyla žádná větší bytost, jen maličké, všechny ostatní jako kdyby zalezly a nechtěly se ukázat. Proto jsme prohodili pár zážitků s různými elementálnímy bytostmi a na vlastní kůži zjistili, že poslouchat ohnivouny se vyplácí, jinak si nedělají servítky a jsou schopni i lehce popálit, aby je člověk pustil ze svého objetí.

Z kopečka to šlo už rychleji a tak jsme se zastavili u výhledu do krajiny, kde jen tiše splynuli s lesem. I kočička cestovatelka nás přišla přivítat, oslava Beltaine na Řípu tak byla dokonalá!